W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ (2006-07-25, 23:05)
Jacek
Ad.2850    
Cytat:
Cytat:    
Jedno z niewielu zdjęć samolotu Łoś z godłem eskadrowym    
    
Jeżeli mnie wzrok nie myli to z godłem 12 Esk.Liniowej 1PL która jako jedna z trzech (11, 12 i 35) zostały rozwiązane i przestały istnieć w marcu 1939 r     
Wiesiek
    
Godło 12 EL w pełnej krasie (jeszcze na Karasiu). Co by nie mowić o naszym lotnictwie lat 18 -39 godła mieliśmy piękne ,oryginalne i niepowtarzalne , a dziś... Najtrafniej ujął to chyba Tomasz J. Kopański w swojej pracy "3. Eskadra Wywiadowcza 1918-1920": "Uważam, że przejawem pamięci o ówczesnych wydarzeniach i ofiarach złożonych w obronie Ojczyzny przez personel latający w latach 1918-1920, a także póżniej, we wrześniu 1939 roku, powinno być przywrócenie lotnictwu tradycyjnych godeł eskadr,które były malowane na Breguetach, Oeffagach oraz Karasiach i jedenastkach.Pamiętajmy:to właśnie takie godła widniały na samolotach obrońców Rzeczypospolitej.Dlaczego teraz, po odzyskaniu przez Polskę pełnej suwerenności, na polskich statkach powietrznych zastąpiły je tandetne malunki, często spreparowane z kilku różnych, niekoniecznie spójnych elementów ? "
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku