Między nami bomberami
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów (2020-01-10,13:56)

Witam.    
O tej załodze chyba nie rozmawialiśmy na Myśliwcach a warto bo przypadek ten pokazuje, że cierpliwość bywa wynagradzana.    
    
forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=1&t=2297&st=0&sk=t&sd=a&start=45    
    
www.polishwargraves.nl/alfabet/r.htm    
    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 176, strona 9 z 18
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

(96) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-18, 23:48 :
Cytat:
Czy ktoś rozpoznaje poniższą fotografię?
Fotografię to nie, może udałoby się rozpoznać pojedyncze twarze, ale do tego przydałby się większy obrazek. Swoją drogą ciekawe skąd Holendrzy je wzieli i czy byli pewni tej daty czy znowu zgadywali?
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(95) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-18, 23:29 :
Cytat:
zastanawia mnie czy jest to fotografia 18. OTU czy 300 Dywizjonu Bombowego
    
    
Pewnie obu. Końcem czerwca 1940 roku szkolący się Polacy, stanowiący zarazem zalążek 300.DB, zostali przeniesieni z 18.OTU w Hucknall do Bramcote.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(94) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-18, 21:35 :
Będąc na uroczystościach odsłonięcia pomnika w Andijk otrzymałem pamiątkową broszurkę. Zwróciło moją uwagę zamieszczone tam zdjęcie. Odnośnie podpisu pod zdjęciem zastanawia mnie czy jest to fotografia 18. OTU czy 300 Dywizjonu Bombowego, bo jak wiadomo z poniższych postów Holendrzy połączyli obie formacje... Czy ktoś rozpoznaje poniższą fotografię?     
    
    


wlodekroDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(93) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-15, 10:16 :
Cytat:
skoro powiedziało się "a"...
    
    
Oto jedno ze zdjęć mojego stryja pochodzące z kolekcji... poza nimi jest w niej wiele prywatnych dokumentów, listów i fotografii. Rzeczy te są relikwiami dla mojej rodziny i tak też będą traktowane... dzięki nim uzupełniliśmy wiedzę o losach naszego krewniaka... nie byłoby to możliwe gdyby nie to forum i osoby zaangażowane w dyskusji... nie będę wymieniał o kogo chodzi, bo uważny czytelnik sam się domyśli ;)     
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc w imieniu własnym i całej rodziny...     
    
    
    
    
    


wlodekroDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(92) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-14, 21:14 :
no to jeszcze jedno podejście do publikacji fotlki:    
    


PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(91) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-14, 21:12 :
skoro powiedziało się "a"... ogólnie tak wygląda kolekcja pamiątek, do której udało nam się dotrzeć :)    
    
    
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(90) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-11, 13:07 :
Cytat:
Dla osób zaglądających do tego wątku - po blisko 70 latach odnalazły się pamiątki po stryju Pana Włodzimierza (w tym kilkadziesiąt fotografii z okresu wojennego). Coś na pograniczu drugiego "cudu nad Wisłą" :)
    
    
Prawdziwy cud....     
    
Niech mój przypadek zachęci innych do poszukiwań...
wlodekroDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(89) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-11, 10:02 :
Powracając jeszcze do Helmuta Lenta: czy ktoś spotkał się z opiniami na jego temat? Zależy mi na opiniach obiektywnych... według mnie liczba zestrzelonych przez niego samolotów jest imponująca, z drugiej jednak strony słyszałem, że „bawił się” samolotami RAF – tj. po udanym ataku np. w jeden silnik dobijał go powoli, ostrzeliwując najpierw tylną wieżyczkę, potem drugi silnik, by w końcu ostrzelać kabinę pilota. Zależało mu by zginęła cała załoga... nie wiem, czy jest to prawda ale potwierdza to historia T2612...     
    
wlodekroDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(88) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-11, 10:02 :
Cytat:
I kto tu jest szczęściarzem ? :))))
Pan i z własnego doświadczenia mogę Panu napisać, że jest pan wprost niewyobrażalnym szczęściarzem!     
    
Dla osób zaglądających do tego wątku - po blisko 70 latach odnalazły się pamiątki po stryju Pana Włodzimierza (w tym kilkadziesiąt fotografii z okresu wojennego). Coś na pograniczu drugiego "cudu nad Wisłą" :)
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(87) Re: V.Wellington IC T2612 - poszukiwania rodzinnych śladów z dnia 2010-08-11, 09:04 :
A tam czepia się Pan :))) A tak na poważnie to ma Pan rację - tak wygląda warsztat historyka. Być może we wrześniu zza oceanu przyjedzie do mnie książeczka o Lencie o której pisałem wcześniej... Wszystko teraz jest w ręku mojego siostrzeńca. Liczę na to, że znajdę w niej odpowiedź na temat okoliczności zestrzelenia Wellingtona...    
    
Panie Piotrze prywatną wiadomość czytałem i jestem w szoku !!!    
I kto tu jest szczęściarzem ? :))))    
Pozdrawiam     
wlodekroDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 176, strona 9 z 18
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców