miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Odbudowa RWD-8 (2014-10-03,08:42)

Miło mi poinformować, że dzisiaj narodziła się Fundacja Fligry.    
www.facebook.com/FundacjaFligry     
www.fligry.eu/     
Głównym celem Fundacji jest kultywowanie i propagowanie tradycji lotniczych, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych ze Śląskiem oraz zbudowanie LATAJĄCEJ repliki samolotu RWD-8, który jest najważniejszym polskim samolotem okresu międzywojennego.    
Zapraszam serdecznie do polubienia Fundacji, oraz aktywnego kibicowania i wspomagania jej działań oraz poinformowania o tej inicjatywie wszystkich dla których ważna jest historia polskich skrzydeł.    
Jak wiadomo większość naszych pilotów myśliwskich miała styczność z RWD-8, więc mam nadzieje, że społeczność Myśliwców życzliwie przyjmie tę inicjatywę.    
    
Pozdrawiam serdecznie    



Marek Rogusz  [178.42.2.103]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 6, strona 1 z 1

(6) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2014-10-03, 08:42 :
Odbudowa RWD-8 to dobry pomysł - ten samolot to duża część historii polskiego lotnictwa. Silnik napędowy samolotu RWD-8 - PZInż. Junior jest obecnie poszukiwany przez WSK "PZL Rzeszów". Mam nadzieję, że akcja się uda - dlatego im więcej osób dowie się o tym wydarzeniu tym lepiej. Poszukiwania dotyczą również silnika PZInż. Major. Przed wojną rzeszowskie przedsiębiorstwo wyprodukowało 50 sztuk obu typów silników.

Mariusz[181.110.240.202]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2014-09-18, 15:26 :
Odbudowa RWD-8 to dobry pomysł, bo ten samolot to kawał polskiego lotnictwa. Silnik napędowy tego samolotu, PZInż. Junior, jest obecnie poszukiwany przez WSK Rzeszów. Mam nadzieję, że akcja się uda, dlatego im więcej osób się o tym dowie tym lepiej. Poszukiwania dotyczą również silnika PZInż. Major. Do wojny WSK wyprodukowało 50 sztuk tych silników, w innych zakładach powstało ich ok. 700. Teraz WSK szuka jednego z nich. Dla zainteresowanych przesyłam link do wydarzenia na facebooku - www.facebook.com/events/933120186702046/
Mariusz Nowaczyński[79.45.70.19]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2014-09-18, 12:18 :
Ciekawy ten projekt
Andrzej Jamróz[79.45.70.19]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2013-04-21, 13:33 :
Drodzy miłośnicy historii polskiego lotnictwa!     
Fundacja Fligry jest w tej chwili w organizacji, nie znaczy to bynajmniej, że pomysł ten pojawił się znikąd, a wbrew pozorom prace nad projektem trwają od bardzo dawna!     
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na pewno jest jednym z sojuszników projektu.     
Zapraszamy do śledzenia naszych stron (facebook, www) w miarę jak będą się rozbudowywały pojawi się tam wiele ciekawych informacji, zarówno o charakterze historycznym, jak i technicznym.     
Nieustannie poszukujemy też osób, które pozwolą nam cały projekt pchać do przodu.    
Pozdrowienia,
Marek Rogusz[79.191.41.175]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2013-04-13, 19:51 :
Bardzo ciekawy projekt. Warto jednak skontaktować się z Muzeum Lotnictwa Polskiego, które kilka lat temu poinformowało o rozpoczęciu budowy replik (zdaje się latającej) RWD-8.    
Tutaj jest więcej informacji: www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=4    
Nie warto dublować wysiłku. Jeśli MLP rzeczywiście kontynuuje projekt, to może wybrać innego erwudziaka?
Ryszard Wróbel[109.173.160.225]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Odbudowa RWD-8 z dnia 2013-04-10, 18:05 :
Zacny projekt, oby było z nim lepiej niż z "Łosiem", oby replika latała i mógł nią jeszcze polatać ktoś,, kto miał przyjemność z autentycznym RWD-8    
Silnik już jest...
Krzysztof
[193.59.173.6]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 6, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców