miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Poszukiwane nazwisko lotmika (nie pilota) latającego na B-29 na dalekim wschodzie (2017-04-10,20:20)

Witam    
Piszę na tym forum ponieważ mam nadzieję że ktoś z pasjonatów mi coś podpowie.    
Otóż moja córka dostała od nauczyciela zagadkę do rozwiązania na lepszą ocenę.    
Zagadka brzmi:    
Proszę o podanie nazwiska Polaka o imieniu Jan który w czasie drugiej wojny światowej służył najpierw w RAF był nawet w obozie RAF w Afryc, a później trafił do amerykańskiej armii, latał na B-29 na Dalekim Wschodzie również nad Japonią , trafił również Australii , ale nie był pilotem.    
Leciał również nad Hiroshimą kilka dni po wybuchu bomb atomowych.    
Napisał wspomnienia ale wydane już dawno temu.    

Może Państwu się coś się skojarzy.    
Będę wdzięczny za pomoc.    
Grzegorz
Grzegorz Sokołowski  [94.254.164.187]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 4, strona 1 z 1

(4) Re: Poszukiwane nazwisko lotmika (nie pilota) latającego na B-29 na dalekim wschodzie z dnia 2017-04-10, 20:20 :
Witam    

Serdeczne podziękowania i gratulacje , jest ,,6'' .     

I jako odrębny temat wpisuję kolejną zagadkę, więc również będę wdzięczny za zapoznanie się i może coś się Panu skojarzy.    
Z góry dziękuję.    

Pozdrawiam
Grzegorz Sokołowski[94.254.225.45]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Poszukiwane nazwisko lotmika (nie pilota) latającego na B-29 na dalekim wschodzie z dnia 2017-04-09, 14:59 :
Dzięki za informacje. Poczytałem trochę o Panu Weselnym i wydaje się że jego życiorys może pasować.    
Aczkolwiek nie znalazłem prawie żadnych informacji z jego pobytu w Japonii.    
Przekażę córce i zobaczymy.    
Natomiast nazwisko Pana Jerzego Bregmana było moją pierwszą kandydaturą, niestety to nie o niego chodziło.    
Z góry dziękuję.
Grzegorz Sokołowski[94.254.145.170]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Poszukiwane nazwisko lotmika (nie pilota) latającego na B-29 na dalekim wschodzie z dnia 2017-04-07, 12:11 :
Może też chodzić o Jana Weselego i jego "Wielkie safari"    

24tp.pl/?mod=news&id=11281
Greg S.
[176.97.19.2]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Poszukiwane nazwisko lotmika (nie pilota) latającego na B-29 na dalekim wschodzie z dnia 2017-04-06, 07:54 :
Może chodzi o Jerzego Bregmana?    

www.lotniczyantykwariat.istore.pl/pl/p/Polak%2C-ktory-wojowal-z-Japonczykami/23083556    
Greg S.
[176.97.19.2]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 4, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców