W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dywizjon 309 (2017-05-01,19:40)

Witam!Poszukuje wspomnien lotnikow walczacych w Dywizjonie 309.Czy moze ktos ma informacje na ten temat?Z gory dziekuje za pomoc!
Karol KrawczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 69, strona 7 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

(9) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-04, 18:41 :
Myślałem co prawda o lotnikach, ale racja, jest Krzywonos. Ktoś jeszcze? Gołko tobardzo ciekawa postać, niestety pomimo prób nie udało mi się z nim skontaktować. Zmienił adres i nikogo nie poinformował.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-04, 17:50 :
Cytat:
To ciekawe, czy ktoś jeszcze żyje z wczesnego składu 309. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
    
    
W Stanach mieszka Józef Krzywonos - od 1940 r. (jako podchorąży) specjalista od urządzeń radiowych.    
    
W zeszłym roku zmarł natomiast Jerzy Gołko - najdłużej żyjący dowódca 309 dywizjonu, miał 93 lata.
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-04, 15:28 :
Przypomniało mi się jeszcze, że obszerną relację Lewkowicza z lotu do Norwegii opublikowano swego czasu w Aero-Technice Lotniczej (numeru nie pamiętam). Także niewykluczone, że jakieś relacje wciąż czekają na "odkrywcę".    
Tak swoją drogą, to ciekawe, czy ktoś jeszcze żyje z wczesnego składu 309. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-04, 13:50 :
W takim razie postaram sie dokladniej przejzec ta ksiazeczke.Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam!!
Karol KrawczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-02, 13:16 :
Wydaje mi się, że źródła były podane. Relacja Piotrowskiego z jednodniówki (po lekturze ORB 26 Sqn nie mogę potwierdzić autentyczności zdarzeń), a relacje lotnika 309 z 1943 ze Skrzydeł. Czy coś było więcej, nie pamiętam. W każdym razie ze słowem pisanym jest ciężko, nie wiem czy istniała kronika dywizjonu. Wspomnień książkowych nie było w Polsce, ale kto wie, co się mogło ukazać w gazetach, czasopismach, bądź na emigracji.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-03-02, 11:16 :
Dziekuje za informacje!Faktycznie znalzalem tom o tym tytule, szkoda ze nie podano tam zrodel ale przypuszczalnie wszystko znajduje sie w Londynie wiec chyba musze zrezygnowac z dalszych poszukiwan wspomnien dostepnych w Polsce...jeszcze raz dziekuje Panu za pomoc!
Karol KrawczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-02-28, 13:14 :
No to niestety z tym jest słabo. Szczerze mówiąc najwięcej opisów jest w starym tygrysku Zgłaszam zestrzelenie Me262 autorstwa Wacława Króla. Obawiam się, że więcej nic nie opublikowano.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-02-28, 01:42 :
Zalezy mi na wspomnieniach opisu szkolania wspolpracy z armia na Lyndsyderach, przeszkolanie eskadry B oraz pierwsze loty operacyjne na Mustangach Mk I do wprowadzenia Hurricanow MkIV/MkII.Okres pozniejszy takze jest dla mnie interesujacy jednak chodzi mi tylko o misje typu np.niszczenie celow naziemnych.    
Dziekuje Panu serdecznie za odzew!!
Karol KrawczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Dywizjon 309 z dnia 2006-02-27, 19:20 :
A z jakiego okresu? Bo tu jest duży rozstrzał.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 69, strona 7 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców