W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ (2014-11-20,21:30)

Prponuję nieustający konkurs na dopisanie historii do zdjęcia. Proszę zwrócić uwagę na oznaczenia samolotu.    

Na początek piękna P-7 z ebaya    
cgi.ebay.de/033-Orig-Foto-Flugzeug-Polen-Kennung-u-a_W0QQitemZ180011420048QQihZ008QQcategoryZ15504QQtcZphotoQQrdZ1QQcmdZViewItem    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 4247, strona 136 z 425
«  -  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  -  »

(2897) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-05, 12:17 :
Ad 2866 Stworzonko owe to gronostaj.    

Ad 2873    
No czekamy, czekamy ;-)) Zapewne po wydaniu książki będzie o czym pogadać i 3000 postów "stuknie" nam jeszcze przed gwiazdką ;->    

Ad 2874    
Cytat:
No nie pamiętam postów, ale chodzi mi o ten taki stojący pod płotem PZL Okęcie (na nosie, podparty kobyłką, bez skrzydeł, z "4" na ogonie, zaraz obok tego z godłem 55 eskadry - ustawiony odwrotnie do niego). Ale skąd ja wziąłem 126 to już nie pamiętam. Pewnie z którejś publikacji, bo na zdjęciach to nie jest aż tak czytelne. Choć teraz spojrzałem do T.Kopańskiego i tam stoi z kolei 44.12. Niestety nie zapisałem źródła informacji o 44.126.

Też mam ten numer w głowie, a nie pamiętam skąd on sie tam wziął....;-) Jak mi sie przypadkowo "nawinie" to dam znać na Forum.    

Ad 2878
Cytat:
Na pierwszym planie PWS-10 z numerem (tu niewidocznym - "9" i podskrzydłowym "34 - U"
a nie 36-U ?? ;-)    

Ad 2880
Cytat:
Zaraz, zaraz, z tego forum dowiedziałem się o możliwości zamówienia tej książki co też uczyniłem wczoraj - a może dziś w nocy - a Ty już wiesz co w niej będzie?

Wiesiu, a wchodziłęś na stronę Stratusa i ściągnąłęś sobie PDF-ik? ;-))
Mateo
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2896) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-05, 11:59 :
Ad 2864    
Cytat:
Ad.2789     
Drogi Mateo którego postu dotyczy Twój wpis, oj nieładnie, przecież umawialiśmy co do formy wpisów ((-;     
Domyślam się, że tego Poteza i R-XIII "E" z p.2788     
Pozdrowienia     
Wiesiek

Dokładnie Szanowny Wiesławie..;-) to moja mała hipoteza w kwestii czy jest tam widoczne na tym eRrze godło. Ale i tak z postu 2790 wiemy, że tym który (już) wie jest B. Belcarz i ekipa Stratusa ;-) Dobrze, że się tą wiedzą będą chcieli z nami podzielić.    

Obiecuje poprawę przy pisaniu postów...;->>    

Ad 2870    

Cytat:
przeglądam wszystko co mam; zdjęcia , wykazy i "1" Sidorowicza nie mam, czyżbym zgubił?     
Mam wrak "5" z godłem - p.159     
"8" z godłem Januszewicza - p.2733     
Pomóż ślepemu     
Wiesiek

Przepraszam za zamieszanie Wiesław. Wpisałem do postu wszyskie zdjęcia 111 tej które kojarzyłem, nie tylko te z Konkursu. Na próżno szukałeś w Nieustającym..;-(
Mateo
(2895) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-05, 11:35 :
Witam wszystkich    

Wiesław wrócił i od razu w Konkursie tumult (w dobrym tego słowa znaczeniu...;-) Jako, ze zostałem wywołany do tablicy przez w/w będę stopniowo się odnosił do tego i owego ;-)    

Ad 2850    

Cytat:
Jeżeli mnie wzrok nie myli to z godłem 12 Esk.Liniowej 1PL która jako jedna z trzech (11, 12 i 35) zostały rozwiązane i przestały istnieć w marcu 1939 r

lecz sentyment pozostał.....;) Ciekawe kto był na tyle sentymentalny i miał możliwość jego urzeczywistnienia...;) ?     

Ad 2581
Cytat:
2- samolot z nr 5 na kadłubie. Łoś (?) z urwanym ogonem?
Łoś, Łoś. Obok bardzo ciekawy Caudron..To może być dopiero "zagwozdka"...    

Ad 2852    
Zgadza się. 7.20 nie bardzo pasuje, choć n apierwszy rzut oka moze wyglądać na 20. Mój typ to jednak 7.30 ze 114 Esk. A pamietasz iż na poczatku było to 7.28 bodajże??;-) Negatyw w poście 1716. Oczywiście czekamy na ruch Remigiusza.;)    

Cytat:
Cytat:    
Analizując wstępnie PS nr 3 całkiem realne jest, że to P-7a nr ser.6-89    

2 - Co do P-11c "2" to do szczęścia brak prawego skrzydła.     
Wiesiek

Podkreślam wyraz wstępnie ;) Z tym skrzydłem myślę, że będzie ciężko...Ale cóż, nie takie cuda sie zdarzały w tym konkursie.    

MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2894) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 23:28 :
Jeszcze tylko nasza nr 1 - P-7a "1" ze 151 EM nienaruszona, z prawego boku    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2893) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 23:09 :
Ad. 2889 – P-11 z p.1755,     
Jak napisałem w wersji ‘c” a co do numeru to jak patrzę na monitor pod kątem z lewej strony to widzę „2”a z prawej „3” – chyba muszę odpocząć (-;    
Ad. 2890 – P-11c „3” – „łaciata”.    
Zgadzam się, przyglądałem się jeszcze temu numerowi i też tak to widzę.    
Ad. 2884     
Cytat:
Wiesiu, czyś Ty rozum postradał...?

Czasami zdarz mi się to (-;    
Z przykrością muszę Kolegów pożegnać, jeszcze ten film z Planete muszę zobaczyć.    
Wiesiek    
(2892) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 22:40 :
Cytat:
"Uważam, że przejawem pamięci o ówczesnych wydarzeniach i ofiarach złożonych w obronie Ojczyzny przez personel latający w latach 1918-1920, a także póżniej, we wrześniu 1939 roku, powinno być przywrócenie lotnictwu tradycyjnych godeł eskadr,które były malowane na Breguetach, Oeffagach oraz Karasiach i jedenastkach.Pamiętajmy:to właśnie takie godła widniały na samolotach obrońców Rzeczypospolitej.Dlaczego teraz, po odzyskaniu przez Polskę pełnej suwerenności, na polskich statkach powietrznych zastąpiły je tandetne malunki, często spreparowane z kilku różnych, niekoniecznie spójnych elementów ? "

Po stokroć popieram. Kiedyś nawet napisałem do eskadry w Krzesinach w tej sprawie, ale nawet mi nie odpowiedzieli. A przecież jakby to miło było widzieć te stare godła...
Arek
(2891) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 21:51 :
Ad.2850    
Cytat:
Cytat:    
Jedno z niewielu zdjęć samolotu Łoś z godłem eskadrowym    

Jeżeli mnie wzrok nie myli to z godłem 12 Esk.Liniowej 1PL która jako jedna z trzech (11, 12 i 35) zostały rozwiązane i przestały istnieć w marcu 1939 r     
Wiesiek

Godło 12 EL w pełnej krasie (jeszcze na Karasiu). Co by nie mowić o naszym lotnictwie lat 18 -39 godła mieliśmy piękne ,oryginalne i niepowtarzalne , a dziś... Najtrafniej ujął to chyba Tomasz J. Kopański w swojej pracy "3. Eskadra Wywiadowcza 1918-1920": "Uważam, że przejawem pamięci o ówczesnych wydarzeniach i ofiarach złożonych w obronie Ojczyzny przez personel latający w latach 1918-1920, a także póżniej, we wrześniu 1939 roku, powinno być przywrócenie lotnictwu tradycyjnych godeł eskadr,które były malowane na Breguetach, Oeffagach oraz Karasiach i jedenastkach.Pamiętajmy:to właśnie takie godła widniały na samolotach obrońców Rzeczypospolitej.Dlaczego teraz, po odzyskaniu przez Polskę pełnej suwerenności, na polskich statkach powietrznych zastąpiły je tandetne malunki, często spreparowane z kilku różnych, niekoniecznie spójnych elementów ? "

Jacek
(2890) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 21:04 :
Ad,2871    
Cytat:
Jacku czyżby ta "3" miał dolną "pętelkę" wyciągniętą do dołu ?     
Wiesiek

Owa "pętelka" to najprawdopodobniej skaza na odbitce    
Ad.2815
Cytat:
z tego co wiadomo mi maszyna ta nie niosła godła dwugłowego smoka. Z informacji zawartych w poszczególnych numerach "Lotnictwa z szachownią" (bodajże ostatni pisał na ten temat Pan Piotr Sikora) wynikać może, iż sztukę tą można wiązać ze 112 Esk. Z tego co pamiętam już byłą mała dyskusja na ten temat. Co do numeru to dwójki jako sotaniej cyfry chyba bym też nie wykluczał..

Mateo ,co do smoka to może kiedyś nowe zdjęcia odpowiedzą co to za "bestia ", co do numeru dla mnie to"783 i nic na to na razie nie poradze :)    
Ad.2853    
Cytat:
Spokojnie Mateo, Jacek chyba nie czytał wszystkich postów dotyczących tej "siódemki"

Bez obaw-czytał,czytał...

Jacek
(2889) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 20:18 :
Cytat:
Ad. 2875 - P-11 z zamalowanym godłem     
Cytat:    
PZL P-11c ?, na kadłubie zamalowane białe koło. Być może 111 EM     
? Post nr. 1755 Wstepnie zakwalifikowałem to zdjęcie też do 111 Eskadry ze względu na kształt zamalowanego godła.     

Oczywiście siedzi sobie w folderze "P-11" i jest bez przydziału chociaż ktoś coś napisał w p.1782 (-;     
Wiesiek

Czy aby na pewno białe koło ? Ja tam widzę trójkąt z fragmentem jaskółki czyli 114 EM

Jacek
(2888) Re: NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ z dnia 2009-10-04, 18:46 :
Oraz fragment ogrodzenia ze szczeliną strzelniczą w płd.-zach. części ogrodzenia.    

znalezionych: 4247, strona 136 z 425
«  -  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców