Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) (2022-11-09,21:01)

    
Aby entuzjaści historii lotnictwa polskiego z okresu 1940-1947 nie czuli się zawiedzeni odwiedzając to forum postanowiłem (po długim namyśle) otworzyć następny temat. dotyczący tego właśnie okresu w historii polskiego lotnictwa.     
Będę (a mam nadzieję, że inni koledzy również), zamieszczał w nim zdjęcia pojawiające się od czasu do czasu na internetowych aukcjach i nie tylko.     
Zabawa, jak w poprzednich tematach ("Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik", "Nieustający konkurs bez nagród, ale z satysfakcją") , będzie polegała na dopisaniu historii do zdjęcia, rozpoznawaniu osób, typów i egzemplarzy samolotów będących na wyposażeniu polskich dywizjonów w Wielkiej Brytanii. W temacie tym będzie również miejsce na zdjęcia z Francji.     
    
Nie ukrywam, że liczę na pomoc i udział w tej zabawie Piotra, Wojtka, Roberta i innych kolegów, którym bliski jest ten okres w historii lotnictwa polskiego.    
    
Tak więc zaczynamy.    
    
    
    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 532, strona 1 z 54
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(532) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2022-11-09, 21:01 :
Na stronie Arolsen Archives znalazłem foto dokumentu o złapaniu Wacława Czekalskiego 6 maja 1942 roku. Wacław był bratem babci mojej Ireny.

Radosław[162.158.102.28]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(531) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2022-08-08, 14:04 :
Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy nie czytałem o tej akcji w jednej z książek które kupiłem kiedyś w Targówku od handlującego na ulicy straganiarza.    
    
    
_________________    
facetomania.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie
franciszek[172.71.94.245]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(530) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2022-01-10, 09:50 :
O kurde ale czad...
Mateo
[162.158.102.88]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(529) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2022-01-07, 02:32 :
Zatrudnij doświadczonego hakera!    
Kontakt przez Telegram @Blackhat_plug    
    
Moje doświadczenie to programowanie, uruchamianie exploitów, konfigurowanie ataków DDOS i lubię wyzwania polegające na robieniu rzeczy, z których większość innych się poddaje.    
    
Przykłady:    
Ataki spear phishingowe, aby zdobyć konta od wybranych celów.    
Mogę łatwo odzyskać hasła do kont większości sieci społecznościowych, zdalnie sterować smartfonami.    
Facebook, reddit, Instagram, hackowanie kont na Twitterze.. Wymazywanie kryminalnych rekordów, zwiększanie wyniku kredytowego, zmiana oceny w szkole itp.    
    
Pełna oferta pakietowa, uzyskiwanie dostępu do urządzeń i kont osobistych lub firmowych oraz wyszukiwanie potrzebnych danych.    
Hakowanie serwerów WWW, serwerów gier lub innej infrastruktury internetowej. Zasadniczo wszystko, czego haker potrzebuje, aby odnieść sukces.    
    
Jeśli chcesz, żebym zniszczył jakiś biznes lub życie osobiste, zrobię to!    
    
Przykłady:    
Po prostu zhakowanie czegoś technicznie.    
Powoduje wiele problemów technicznych na stronach internetowych / sieciach, aby zakłócić ich działanie za pomocą DDOS i innych metod.    
Szpiegostwo gospodarcze. Uzyskiwanie od kogoś prywatnych informacji.    
Rujnując twoich przeciwników, biznes lub osoby prywatne, których nie lubisz, mogę ich zrujnować finansowo lub aresztować, jak tylko chcesz.    
    
E-mail: [email protected]    
w1nghan[162.158.103.209]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(528) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2018-08-04, 18:55 :
Chyba już czas na konkretną zagadkę. Rok 1945, "gapa" zdobiąca mundur... No właśnie kogo ?    
Jako podpowiedź dodam że to dosyć hmm... egzotyczna kombinacja.

Jacek
[162.158.102.232]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(527) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2017-09-16, 19:48 :
Czy to nie jest Wodzicki?
Krzysztof Galiński[83.8.203.34]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(526) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2017-03-20, 16:16 :
Wielkie dzięki Panie Remigiuszu za czujność i operatywność    
    
Cytat:
Widok na część z prezentowanych fotografii
    
    
Czy jest szansa na zobaczenie pozostałych dywizjonowych zdjęć ?
Jacek
[78.8.220.131]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(525) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2017-03-19, 06:34 :
Cytat:
... i ja tam byłem, ...
    
    
Pani Małgorzata Jagielniak i Pan Marek Noniewicz w opowieści o "Historii ukrytej w szufladzie"    
    
Pani Małgorzata z wielka swadą i zaangażowaniem opowiadała o historii odnalezionych fotografii autorstwa Norberta Miszkowicza, planach związanych z wernisażem na przyszłość.     
To dzięki Jej zaangażowaniu i wsparciu kustosza Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, kuratora wystawy - Pana Marka Noniewicza mogliśmy oglądać te nigdzie wcześniej nie publikowane zdjęcia.     
    
Oczywiście, tam gdzie pojawia się na zdjęciach "Spitfire" nie mogło zabraknąć Pana Wojtka Matusiaka. Jego wiedza historyczna o tamtych czasach i wydarzeniach wzbogaciła również naszą wiedzę. To dzięki niemu każde zdjęcie zostało dokładnie opisane.

Remigiusz Gadacz[178.36.207.234]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(524) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2017-03-19, 06:10 :
Cytat:
Może ktoś był ?
    
    
... i ja tam byłem, ...    
    
Widok na część z prezentowanych fotografii

Remigiusz Gadacz[178.36.207.234]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(523) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2017-03-18, 18:48 :

znalezionych: 532, strona 1 z 54
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców