miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Lotnicza Pomocnicza Słuzba Kobiet (2017-04-17,14:37)

Łącznie w służbie lotniczej na terenie Wielkiej Brytanii odbyło się 9 zaciągów do PLSK dla 1436 ochotniczek, w tym 52 oficerów i 110 podoficerów. Służba ich stanowiła wielki wkład do zbrojnego wojennego wysiłku.    
    
Czy ktoś wie gdzie mogę zobaczyć listę nazwisk ochotniczek z tej służby???    
    
Najchętniej w wersji elektronicznej;)    
    
pozdrawiam
MarekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 24, strona 3 z 3
«  -  1  2  3  -  »

(4) Re: Lotnicza Pomocnicza Słuzba Kobiet z dnia 2009-03-05, 21:34 :
A ta ?    


W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Lotnicza Pomocnicza Słuzba Kobiet z dnia 2009-03-05, 21:32 :
Witam.     
Ciekawe czy któraś z tych dzielnych Pań trafiła do PLSK-a ?    


W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Lotnicza Pomocnicza Słuzba Kobiet z dnia 2009-03-04, 22:44 :
W opracowaniu Tadzia Krzystka w formie elektronicznej jest pełen wykaz z uzupełnieniami na stan połowy 2008r. Nie jestem jedynym posiadaczem wersji elektronicznej tego opracowania, jest nas wielu.    
Pytajcie a znajdą nazwiska, jak mawiali starożytni ...    
Pozdrawiam    
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Lotnicza Pomocnicza Słuzba Kobiet z dnia 2009-03-03, 18:51 :
W 2007r wydawnictwo Altair wydało opracowanie Pana Tadeusza Krzystka pod tytułem:    
Personel Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940-1947 wraz z Pomocniczą Lotniczą Służbą Kobiet (PLSK - WAAF)    
    
Na liście PLSK wymienionych jest 1315 nazwisk zweryfikowanych z przydzielonym nr RAF w dn. 31.05.2007r.    
    
Nie wiem, czy ta pozycja jest jeszcze do dostania, a z wersją elektroniczną się niestety nie zetknąłem...    
    
Jeśli chodzi Panu o konkretne nazwiska, to mogę to sprawdzić w swoim egzemplarzu i podać wszelkie informacje na Pana e-mail.    
    
Pozdrawiam,
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 24, strona 3 z 3
«  -  1  2  3  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców