Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Polski Mustang zestrzelony nad Norwegią przez W. Smejkala z JG 5 (2009-08-08, 19:53)
308_MiGol
Przy okazji informacji o śmierci Waltera Smejkala (urodzony 25.10.1922 r.w Ostrawie w rodzinie czesko-niemieckiej, zmarł 30.07.2009 w wieku 86 lat)     
http://sla-most.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=84    
jednego z kilku znanych żołnierzy Luftwaffe pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego (najbardziej znany to Waldemar Semelka z Dąbrowy k. Karwiny, poległy pod Stalingradem w 1942 r. pilot JG 52, 75 zwycięstw na koncie)    
przypomniało mi się, że wśród 2 Mustangów, których zestrzelenie zgłosił podczas służby w JG 5 "Eismeer", podobno miał być polski Mustang (z 315 Dywizjonu?).    
W ww. zalinkowanym artykule są podane daty zwycięstw mojego (chcąc nie chcąc) krajana: 28.11.1944 i 11.04.1945.     
W związku z tym mam do Kolegów pytanie: czy w tych dniach rzeczywiście został nad Norwegią /w pobliżu Norwegii zestrzelony polski Mustang?
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku