Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ BofB - literatura (2009-10-02, 14:47)
R
Witam.    
Książka jest już w moich rękach. Moje odczucia dot. tej książki są bardzo ambiwalentne. Może jestem już sceptycznie nastawiony przez Piotra, ale jeżeli chodzi o treść - to ma rację.    
Książkę zaliczyłbym do gatunku „klimatycznych”, w których ważniejsze jest „poczucie klimatu” tamtych dni, niż przekazanie dokładnych i zweryfikowanych faktów.    
Zalety książki są jednak znaczne. Dzięki zaprezentowaniu mnóstwa plakatów, przedruków i zdjęć z tamtego okresu – możemy się poczuć jak w 1940 roku w Londynie. Prawie na każdej stronie zamieszczono po kilka zdjęć lub ilustracji z tamtego okresu. Dużo jest zdjęć kolorowych (aż się zastanawiałem czy nie są one „podkolorowane”, ale wygląda na to, że nie). Dużo wspomnień pilotów, umieszczonych w graficznie atrakcyjnych ramkach.     

I ostatnia zaleta – cena. Za kwotę 60-70 zł dostajemy prawie 400 stron (w dużej części ciekawych ilustracji i zdjęć), co może być zachęcające do zakupu.    

I na koniec ciekawostka - na jednej ze stron jest zdjęcie logbook’a jednego z angielskich pilotów, gdzie zaznaczona data rozpoczęcia wojny to 1.09.1939 co dla Brytyjczyków nie jest takie oczywiste.
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku