Między nami bomberami

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Pilot - bombardier (2010-01-03, 22:48)
piotr
Cytat:
Otóż- o ile dobrze pamiętam on również uczył się fruwać w Anglii a skończył jako bombardier.
    
    
No cóż, wiek zaawansowany, pamięć czasem jednak dopisuje. Aby zobrazować mój post i odnieść się do tematu zapoczątkowanego przez Piotra, fragment historii służby Pietkunia ( o którym wcześniej wspominałem) a o który poprosiłem jego zięcia. Tłumaczenie jest w tym wypadku zbędne, zostawiam więc w wersji angielskiej:    
    
"At the beginning of March 1943 he was transferred to the Polish Initial Training Wing at RAF Station, Brighton, Sussex. Two months later, on 29 May 1943, Wiktor was remustered for pilot training and transferred on 21 July 1943 to No 25 Polish Elementary Flying Training School, RAF Station, Newton, Nottinghamshire. He was trained flying in Tiger Moths, but in September of 1943 he was remustered again to train as an Air Bomber (bomb aimer) and transferred initially to Moncton, Canada. He went through the No 1 Bomber and Gunnery School at Jarvis and the No 1 Air Observers (Navigators) School at Malton, and was awarded the Air Bombers badge on 10 March 1944 before transferring back to England in April 1944."    
    
Pozdrawiam
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku