miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Lotnisko polowe w Poniatowie (2010-02-17, 00:29)
Krzysztof Klimaszewski
Przegladając rózne opracowania i szukając jednego, traktującego kompleksowo temat lotniska polowego w Poniatowie (obecnie gmina Wieliszew) koło Warszawy nie znalazłem takowego. Oczywiście są pozycje które wnoszą wiele informacji np. "Brygada Pościgowa Alarm" czy "114-sta Start", ale brak jest opracowania całkowicie poświęconego lotnisku w Poniatowie. Lotnisko w Poniatowie odegrało znaczącą rolę w pierwszych dniach września 1939r. w obronie polskiego nieba, stąd zasługuje na takie monograficzne opracowanie. Postanowiłem zająć się tym tematem tym bardziej iż znalazłem już osoby chcące mnie wspomóc np. Pan Andrzej Glass autor pozycji "Wrześniowe straty 1939", czy też Pan Henryk Grocholski syn właściciela majątku w Poniatowie na obszarze którego było lotnisko i w dworze którego mieszkali piloci 113, 114 i 123 eskadry Brygady Pościgowej.    
Również postanowiłem zwrócić się do wszystkich uczestników forum z ogromną prośbą o wsparcie mojego wyzwania, każda przekazana przez Państwa informacja jest na wagę złota i niezmiernie ważna w gromadzonych materiałach na temat tego lotniska. Ponadto bardzo liczę na skany zdjęć, dokumentów dotyczących tego lotniska, które mógłbym wykorzystać w przygotowywanej publikacji. W przypadku konieczności zapłacenia za skany jeśli uda mi się znaleść sponsora to wówczas je pokryje, jednakże proszę bardzo o przesyłanie każdej informacji o takich zdjeciach. Wiem iż było wiele zdjęć sprzedawanych na e-bayu szczególnie tych zrobionych przez Niemców samolotu PZL P-11c, który został uszkodzony w locie w dniu 1 września 1939 roku. Samolot z numerem taktycznym "10", (numer seryjny 8.70) pilotowany był przez ppor. Hieronima Dudwała ze 113 Eskadry Myśliwskiej.     
Będę ogromnie wdzięczny za każdą informację    
Krzysztof Klimaszewski e-mail [email protected], tel. kom 605-721-406
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku