Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Franciszek Malczewski (2011-12-07, 22:06)
Bogdan Sarwiński
Panie Piotrze,    
    
Zdziwiłem się, bo absolutnie nie chodziło mi o ten okres (długi i nieprecyzyjny). To są faktycznie moje 2 zdania z telegraficznego życiorysu, który umieściłem na tym forum. Być może konstrukcja nie jest najszczęśliwsza i mógł Pan tak to odebrać. Pisząc „w tamtym czasie” miałem na myśli wybuch wojny, a nie służbę w dywizjonach. Załączam pełny cytat:    
    
Cytat:
    
Gdy wybuchła wojna brakowało mu 1 miesiąca do pełnoletności. Poprzez Węgry i Francję przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie po dodatkowych szkoleniach zaczął latać w polskich dywizjonach RAF. Najbardziej znany, to 315 Dywizjon Myśliwski „Dębliński” i 317 Dywizjonu pod dowództwem mjr Stanisława Skalskiego. W tamtym czasie był prawdopodobnie najmłodszym pilotem w Polsce, a może i w Europie. W sumie odbył 1314 lotów bojowych i szkoleniowych. W większości tych lotów występował jako instruktor – uczył innych sztuki pilotażu i zachowań w trakcie walki powietrznej.
    
    
Ale też napisałem "prawdopodobnie". Być może był ktoś młodszy ( 1 września 1939). Ale to już nasze "rankingi". Gdy myślę o tych młodych chłopcach, którym wojna zabrała młodość, miłość a czasem życie...to naprawdę trudno nieraz uwierzyć.    
Fascynujący, optymistyczni (pomimo przejść wojennych), twórczy i aktywni, niemalże do końca swoich dni. Mjr Tadeusz Krzystek, w 2012 (mając 93 lata) pisał do mnie tak:     
    
Cytat:
"Drogi Bogdanie.    
Dziękuję za pochwały. Moja nauka komputerowa rozpoczęła się od podstaw, bo po zbudowaniu z zakupionych komponentów komputer zwany UK101, dal mi podstawy do poznania Microsoft basic language.    
Ale to opowiem przy naszym pierwszym spotkaniu w hotelu Belwederskim w czasie zjazdu lotników w sierpniu br. Nawiązując do obecnie toczącej się debaty na temat przesunięcia wieku emerytalnego do 67 roku (to tylko 2 lata więcej). Ja przeszedłem na emeryturę mając 85 lat, więc trochę się dziwię po co ten opór.    
Serdecznie pozdrawiam Tadeusz"
    
    
Ile mógł mieć lat, gdy samodzielnie złożył komputer i nauczył się jego obsługi - 70? Jego żona Anna przez ponad 4 lata (od 1998) wpisywała do komputera nazwiska personelu Polskich Sił Powietrznych w Anglii w latach 1940-1947.    
    
Jaka emerytura i to w sile wieku?    
Kapral mechanik Henryk Mietelski (rocznik 1916) wycofał się z aktywnego życia w wieku 80 lat i mówił mi to samo.    
Pod wpływem tych ludzi sam zacząłem inaczej spostrzegać wiele spraw.     
Bierzmy z nich przykład.    
    
Bogdan    
    
P.S.    
Panie Piotrze, też do końca nie jest dla mnie jasne, co Pan miał na myśli:    
Cytat:
wywodzącym się z tego samego rocznika 1937
    
Franciszek Malczewski wstąpił do szkoły w roku 1937, a w ten sposób podaje się przeważnie ukończenie. Spisów roczników absolwentów Szkoła Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich w Bydgoszczy nigdzie w internecie nie znalazłem.    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku