Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Krzewica 21.06.1944 (2013-05-15, 22:43)
andrzej
Witam , przepraszam że dopiero odpisuje, wiadomości na ten temat mam od swoich dziadków a potem jeszcze od przypadkowych starszych ludzi, tylko że jak się o tym dowiedziałem to było ponad 10 lat temu a ci ludzie już nie żyją i nie mam jak odświeżyć wiadomości, od kąt pamiętam to moi dziadkowie dużo mówili o tym samolocie a najbardziej o tych pakunkach które były wyrzucone z samolotu , b17 przelatywał nad Rogożnicą i to nad nia została wyrzucona sporo różnych rzeczy , między innymi jakieś banki po paliwie skrzynie po amunicji , miedzy innymi te tajemnicze pakunki , w tym czasie na polach pracowali ludzie i pozbierali to co im z nieba spadło, dodam żę jak samolot był nad Rogożnicą to jeszcze był ostrzeliwany przez niemiecki myśliwiec , a zaraz za Rogożnicą wyskoczyła załoga a samolot jeszcze doleciał prawie do tego miejsca co jest teraz jego pomnik. Ale wróćmy do tych pakunków tajemniczych , zostały one z kradzione jedną rodzinę , która po wojnie opuściła Rogożnicę i zamieszkała w Białej P żyjąc bardzo dostatnio co jest nie możliwe bo nie przelewało im się , jak oddział Zenona przeją lotników ci pewno prze kazali mu co tam było i Zenon doszedł kto to zrobił i wielokrotnie odwiedzał tą rodzinę i możemy sobie wyobrazić co z nimi robili , ale ci nie odali nic. Po przemyśleniach wydaje mi się że było to złoto , a myślę tak dlatego bo potem po tym zajściu były przepychanki słowne miedzy ludnością a tą rodziną i wymksneło sie jedno zdanie tej rodzinie że oni tego złota nie mają i że inni je ukradli . Wydaje mi się że było tam coś cennego ,
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku