Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Józef Ziendalski dw 302 (2014-05-05, 21:27)
Waldemar Ziendalski
Witam,    
niestety Darku nie masz racji.W Siedlcach na grobie Rodzinnym ,w którym pochowani są Jego Rodzice i inni członkowie Rodziny jest tylko tablica upamiętniająca pilota 302 Dywizjonu Józefa Ziendalskiego mego stryja.Mój Tata Stanisław był jego rodzonym bratem.W okresie śmierci Ziutka mój Tata chorował i nie był w stanie pojechać na uroczystości pogrzebowe.Ja wystąpiłem o paszport ,ale z uwagi na to że nie byłem w pierwszej lini odmówiono wydania mi go w trybie natychmiastowym i otrzymałem dopiero kilka dni po uroczystościach pogrzebowych.( to były jeszcze inne czasy i paszportu nie miało się w domu).Ja byłem w Wokingham tydzień po uroczystościach pogrzebowych Ziutka i w imieniu Rodziny oddałem należny hołd i złozyłem kwiaty w miejscu gdzie w dniu pogrzebu zgodnie ze zwyczajem tam panującym była tabliczka z Jego nazwiskiem i składane były kwiaty przez uczestników uroczystści pogrzebowych.Kremacja zwłok i uroczystości pogrzebowe Józefa Ziendalskiego odbyły się 10 .04 1984 r. o godzinie 11.00 w : Eastampstead Park Cementary i Crematorium,South Road Nine Mile Ride ,Wokingham, Berkshire.Prochy zostały rozsypane w jednej z alejek na terenie cmentarza.Nie pozostał żaden inny ślad po Ziutku na terenie miejsca pochówku.W tym samym miejscu odbywały się uroczystości pogrzebowe ,w których już bezposrednio uczestniczyłem Jego żony Gwendaline ,która zmarła 27.02.1989 r. i córki Rysi (Maria), która zmarła 15.10.2000 r.Żadne prochy wszystkich w/w nigdy nie były przewiezione do Polski.    
Waldemar Ziendalski
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku