Wiadomości, ogłoszenia

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Promocja książki i spotkanie autorskie ?IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)? (2018-12-26, 10:12)
Marek Rogusz
Zbliża się do końca rok 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodziliśmy w tym roku co najmniej setkę różnych mniej i bardziej lotniczych kolejnych ?setnych rocznic?, ale czy znamy tak naprawdę historię, w jaki sposób lotnicy polscy przyczynili się do odzyskania i utrzymania Niepodległości?     
Jedną z najbardziej zasłużonych lotniczych jednostek lotniczych tego okresu była sformowana wiosną 1919 roku IV Eskadra Wielkopolska ? późniejsza 15 Eskadra Myśliwska. Pomiędzy majem, a październikiem 1920 roku jej lotnicy wykonali ponad 230 lotów bojowych, przeprowadzając m.in. spektakularne ataki szturmowe na bolszewickie pociągi pancerne, szwadrony nacierającej kawalerii oraz stanowiska ogniowe artylerii.     
Zapraszamy na spotkanie z ks. Robertem Kulczyńskim, pod którego redakcją powstała ta książka, będzie można obejrzeć wspaniałe kolorowe profile samolotów wykonane przez Arkadiusza Wróbla.    
Na spotkaniu będzie można zakupić książkę ?IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)? uzyskać autograf, a przede wszystkim usłyszeć wspaniałą i obecnie zapomnianą obecnie historię ludzi, maszyn i ich walki o Niepodległość Polski oraz spotkać pasjonatów historii polskiego lotnictwa.    
    
Serdecznie zapraszamy, 28 grudnia 2018 o 17.30 do Nieba bez granic na ul. Czerniowiecką 3 w Warszawie!    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku