W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Ppor. Anatol Piotrowski - szukam informacji (2006-03-25, 00:21)
Krzysztof Kaczmarek
Witam .    
Spróbuje nieco doprecyzować pytanie gdyż odniosłem wrażenie że zostało ono nieco opatrznie zrozumiane.Otóż nie chodzi mi bynajmniej o związek tzw. "łaciatej" P.11c z Anatolem Piotrowskim.Chodzi mi wyłącznie o powody dla których w literaturze takich autorów jak Tomasz Kopański,Marius Emmerling a ostatnio Krzysztof Janowicz bez cienia wątpliwości przypisuje się Piotrowskiemu samolot z numerem bocznym 3.Pan Krzysztof Janowicz w swoim artykule poświęconym Piotrowskiemu jaki nie tak dawno ukazał się na łamach "Militariów XX wielu" poszedł nawet dalej i postawił przysłowiową kropkę nad "i" zamieszczając sylwetkę barwną samolotu.W relacjach świadków tragedii Piotrowskiego jakie zostały zamieszczone w tym artykule nie mogłem doczytać aby ktokolwiek twierdził że samolot miał namalowany numer 3.Relacja prof. Mariana Młynarskiego mówi jedynie o "Walczącym kondorze".Skąd więc u znanych autorów tak kategoryczne twierdzenie?    
Serdecznie pozdrawiam .
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku