W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Ppor. Anatol Piotrowski - szukam informacji (2006-03-25, 00:21)
Eligiusz Wysocki
Udało się wyjaśnić w końcu sprawę grobu Piotrowskiego. Okazuje się, że informacja o pochowaniu Piotrowskiego w miejscu upadku samolotu a po wojnie ekshumacji i przeniesieniu na Cmentarz Wojskowy jest fałszywa.    
Jak pisałem poprzednio na trop tego jak było naprawdę naprowadziła mię rozmowa z panią B. Baczyńską a relacja jej mamy spowodowała, że postanowiłem to wyjaśnić. Byłem w kancelarii Cmentarza Wojskowego i dzięki uprzejmości kierownika otrzymałem kopię oryginalnego dokumentu z 1939r.     
    
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/115/df715e62ec81b4e1.jpg[/IMG][/URL]    
    
Byłem w Choszczówce i rozmawiałem z panem W. Grzymskim mieszkańcem Choszczówki, wtedy kilkunastoletnim chłopcem, który wspominał ten dzień i rozbicie się polskiego samolotu. Rozmawiałem również jeszcze z dwoma innymi osobami, które już tylko z przekazów swoich rodziców (dziadków) potwierdzają jedyną znaną do tej pory relację pani J. Borowskiej.     
Jak będę miał całkowitą pewność, co do tego miejsca to wstawię mapkę, ale musze jeszcze przeprowadzić kilka rozmów, aby potwierdzić to, co wiem od pani Borowskiej i pana Grzymskiego.    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku