W pogoni za Luftwaffe

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ NIEUSTAJĄCY KONKURS (BEZ NAGRÓD) ALE Z SATYSFAKCJĄ (2006-07-25, 23:05)
Remigiusz Gadacz
    
Zdjęcie nr 1    
    
Dziś zapraszam na "ciekawą" uroczystość.
    
    
Kiedyś, dawno temu, wśród zdjęć w albumie poświęconym lotnikom KG-1 (pamiętacie te modele polskich samolotów pieczołowicie wykonywane z piasku gdzieś na wybrzeżu Bałtyku ?) znalazły się ciekawe zdjęcia z uroczystości pożegnania polskiej szachownicy.     
    
Długo intrygowało mnie, z jakiego egzemplarza Łosia był ten statecznik. Dziś już można chyba jednoznacznie określić jego pochodzenie, tym bardziej, że o ile mi wiadomo, KG-1 zahaczyła podczas Polenfeldzug o lotnisko w Krośnie.     
    
Uroczystość, jak widać na fotografiach udała się wyśmienicie, z wielka "pompą" i orkiestrą w tle.    
    
Jestem ciekaw, czy lotnicy KG-1, żegnający szachownicę w dalszym ciągu trwania II wojny światowej spotkali się w przestworzach z tak uroczyście pożegnanym symbolem polskiego lotnictwa ?    
    
    
    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku