Wiadomości, ogłoszenia

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. (2007-11-01, 22:29)
Grzegorz Korcz
Mam pytanie, przede wszystkim, do osób, które zawodowo zajmują się tematyką polskich sił powietrznych na zachodzie, chociaż nie tylko...    
    
Otóż, każdy dywizjon miał swoją kronikę prowadzoną podczas wojny. W chwili obecnej są to prawdziwe skarbnice wiedzy na temat życia dywizjonów i ich pilotów.    
    
W związku z tym, chciałbym sie dowiedziec czy jest jakakolwiek możliwosc dotarcia to takich kronik.     
Domyślam się, że w postaci oryginalnej są one do obejrzenia jedynie w Londynie w Instytucie im. Sikorskiego.    
Ale czy jest szansa na otrzymanie ich kserokopii, bądź skanów?    
Wiem, że nie każdy, kto posiada takie, zapewne z trudem uzyskane, materiały, byłby skłonny podzielic się z nimi ot, tak...    
Ale z drugiej strony, przecież to też jest jakaś forma propagowania historii tamtych czasów, czy też lekcja patriotyzmu...    
    
A może miałoby sens opublikowanie takich materiałów?    
    
Jestem ciekawy Państwa opinii na ten temat.    
Pozdrawiam serdeczenie,     
    
Grzegorz Korcz    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku