Poszukiwany, poszukiwana

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ Wielka Ucieczka (Stalag Luft3 Żagań) - udział Polaków (2008-03-24, 22:41)
Marek Przybylowicz
Szanowny Panie,    
Nie wiem, czy zna Pan ksiazke Mieczyslawa Wyszkowskiego " Ostatni Lot"?    
Autor byl pilotem Cyrku Skalskiego, zestrzelony w Afryce dostal sie do Zagania. Opisuje bardzo ciekawie zycie w obozie i organizacje ucieczki.    
Czytalem ja bardzo dawno temu i nie potrafie podac wydawnictwa ani roku, ale na pewno gdzies Pan na nia trafi!    
    
Z zainteresowaniem sledze Panskie wysilki, aby wydrukowac artykul w lokalnej prasie.    
Przechodzilem to samo gdy chcialem ocalic od zapomnienia mojego krewnego. W koncu, gdy tekst ukazal sie w lokalnej prasie, wzbudzil ogromne zainteresowanie i poruszenie.    
    
Porucznik Pantkowski, o ktorym pisalem, byl serdecznym przyjacielem jednego z czlonkow zalogi Wellingtona, ktory omylkowo wyladowal w Belgii. Wyslal on kartke pocztowa z niewoli do por. Pantkowskiego, stad wiem.    
    
Artykul o por. Pantkowskim znajdzie Pan tu:    
    
http://www.polishairforce.pl/halifaxw7773.html    
    
Pozdrawiam serdecznie!
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku