miłośników polskiego lotnictwa

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
E-mail
OdpowiedĽ "MIŁOŚĆ ŻĄDA OFIARY" (2008-09-14, 23:47)
Remigiusz Gadacz
Cytat:
Ideą, która przyświecała organizatorom planowanej na 19 września uroczystości był list byłego dowódcy dywizjonu 303, ppłk. pil. Zygmunta Bieńkowskiego , napisany w imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Lotników Polskich który przesłał na ręce mjr. Jana Hryniewicza w 1966. Fragment, który nas zainspirował:     
    
„ … Na ręce Kolegi przesyłamy również słowa podzięki dla Pani Zofii S-W. Żałujemy, że wypadki po wojnie potoczyły się po drogach, na których nie było możliwości wyrazić pełnej wdzięczności lotników dla Pani Zofii i jej współpracowników, a była to wdzięczność głęboka i pełna synowskiego oddania – wdzięcznością tą i dziś, po 25 latach gorąco biją serca lotnicze i nią krzepi się uparta nadzieja, że przyjdzie dzień, by sztandar ten mógł wrócić w rodzinne progi. Pani Zofii dłonie prosimy ucałować od lotników, nie od organizacji, ale od zebranych na Zjeździe lotników, dla których „Katok” ks. Kucharski, Pani Zofia i ich współpracownicy – to bohaterzy epopei sztandaru, to osoby drogie i głęboką wdzięcznością wspominane. … „
    
    
Wypełniając to przesłanie sprzed 42 lat w imieniu Stowarzyszenia Lotników Polskich, będącym spadkobiercą SLP w Wielkiej Brytanii głos zabrał Prezes SLP. senior lotnictwa ppłk. Czesław Gagajek.     
    
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Lokalizacja
    Podgląd posta
    Powrót do tematówPowrót do wątku