Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Niemieckie komentarze? (2008-12-29, 23:11)
Piotr N - Kaszub
To mój pierwszy wpis na tym Forum i tym co mi się nie podoba to gigantyczna ilość emocji i niestety niemerytorycznych wypowiedzi. Ale do rzeczy,    

Pomijając, faktycznie raczej mało obiektywne, opinie Pana Emmerlinga, niestety nie widziałem zbyt wiele (może nie dotarłem) niemieckojęzycznych - źródłowych informacji o kontaktach bojowych z polskimi lotnikami.     
Niemcy są skrupulatni i z tego co wiem większość archiwów się zachowało. Z drugiej strony mają skłonność do przemilczania tego co im się nie podoba lub nie pasuje do wizji świata (w tym zakresie chyba nie różnimy sie tak bardzo) , więc może nie rozpisywali się zwłaszcza o nieudanych potyczkach z przedstawicielami Narodu który postanowili zniszczyć. To by mnie nie zdziwiło.     

Ale może jednak jest coś poza faktycznie bardzo kurtuazyjną i wyraźnie podkolorowaną wypowiedzią Gallanda na temat Skalskiego ?    

Pozdrawiam    

Kaszub    

PS. Na marginesie - troche poza tematem - w dzisiejszych katalogach sprzedaży białej broni kolekcjonerskiej (np. Frankonia) jest prawie wszystko, ale polskiej szabli nie ma.    
Przypadek, zła wola, porażka marketingowa przegranej niestety naszej armii ? - czy tylko nam się wydaje, że w tym zakresie byliśmy tak wybitni? Sam nie wiem, jednak warto spojrzeć czasem na nas z obcego punktu widzenia. Nie poprawia to czasem samopoczucia ale daje szansę na realne poglądy.K    

Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku