Royal Air Force

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Uwaga! Dopisanie nowego wątku czy też tematu będzie skutkowało ujawnieniem Twojego IP.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody proszę zrezygnuj już teraz.
Dodanie wątku przez Ciebie będzie jednoznaczne ze zgodą na ujawnienie Twojego IP.
Imię i nazwisko
OdpowiedĽ Niemieckie komentarze? (2008-12-29, 23:11)
Piotr N - Kaszub
Oczywiście, że nie tylko.    
"polska szabla" jest właściwie pojęciem kultowym, niektórzy eksperci wywodzą jej konstrukcję od szabli węgierskich, niektórzy szukają zapożyczeń we wzorach tureckich a nawet porównują profil do mieczy japońskich. Generalnie jej największe triumfy to od XVII i XVIII wiek. W każdym razie nam Polakom wydaje się, że była absolutnie wyjątkowa i pewnie tak było ale w owym czasie. Później jak wiadomo przegrywaliśmy tak wiele , że jej mit w międzynarodowym pojęciu się nie o bronił.     

Napisałem o tym dlatego, że z naszymi lotniczymi przewagami (jak myślę) też tak jest.     
Kampanię wrześniową przegraliśmy, wprawdzie uczestniczyliśmy w wygranej dalszej części ale laury zbierają głównie inni.     
Jak wiadomo marketing historyczny jest najskuteczniejszy w wykonaniu zwycięzców.     

O nas byłoby głośno gdybyśmy byli wystarczająco silni i samodzielni. A tego zabrakło.     
No cóż ale mieliśmy dobre momenty . Niemało.    

Mam dużą nadzieję na czyjąś odpowiedź o źródłach niemieckich.    

Pozdr    

Piotr N (Kaszub)
Twój komentarz:
Zdjęcie
    Powrót do tematówPowrót do wątku