Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] (2011-05-06,10:12)

W zapowiedziach (w sekcji "Już wkrótce") na stronie coraz dynamiczniej rozwijającej się oficyny ZP Grupa (link obok), www.wydawnictwo.zp-grupa.pl/    
znalazłem następującą pozycję:     
Cyrk Skalskiego autorstwa Grzegorza Śliżewskiego & Grzegorza Sojdy !!    

Czyżbyśmy wkrótce mogli delektować się monografią działań PFT?    
A moze autorzy zdradzą coś więcej na ten temat?    

Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 236, strona 6 z 24
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(186) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:39 :
Cytat:
roszę mi wybaczyć – i nie brać tego do siebie – ale z tego, co Pan pisze o walce w dniu 31 VIII 1940 r. wie Pan o tym wydarzeniu niewiele. Choćby przywoływany tu Kutzner o faktycznych rezultatach tej walki pisał (Mars 21): „Ostatecznie jednak pilotom Dywizjonu zaliczono zestrzelenie pewne sześciu Messerschmittów 109, a całe zamieszanie było prawdopodobnie spowodowane różnymi interpretacjami początkowych meldunków. Niemożliwe wydaje się także dokładne określenie jednostki lub jednostek niemieckich, z których mogły pochodzić samoloty zaatakowane przez Polaków. W tej kwestii zdani jesteśmy wyłącznie na spekulacje”.

Prosz z kolei mi wybaczyc i nie brac tego do siebie. Stwierdze jednak, ze Kutzner raczej nie ma wielkiego lub zadnego pojecia o Luftwaffe. Tym samym twierdzenie autora, ze cos jest niemozliwe, mimo ze to nie jego dzialka, uwazam za mocno chybione.
PsychologDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(185) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:37 :
Panie „Psychologu”!    

„My” to znaczy kto? Pan? Ja? Czy magiczni „Oni”?    
Już przeanalizowano. I wyszło to co wyszło. Czyli jedynie szacunki.     

Pozdrawiam    
A.     
Anna
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(184) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:34 :
Cytat:
1. tzw Zagranica dysponuje naprawdę ogromnymi pieniędzmi. A jedno z popularnych praw (ekonomii) mówi: "Kto ma pieniądze ten ma władzę". I tutaj jest moja wątpilwość. Czy ten kto płaci nie bedzie chciał ponaciągać pewnych spraw na swoją korzyść?     

2. Powyższe i tak nie jest dla mnie najważniejsze. Należę bowiem to tych osób, które nie widzą możliwości znalezienia w dokumentach pełnych a co za tym idzie wiarygygodnych danych na temat BofB. Zbyt wiele było zamieszania podczas walki, zbyt wiele gorących momentów i życie zbyt szybko toczyło się i kończyło.

1. ... ponaciagac na swoja korzysc ??? He ? Przepraszam, ale to wlasnie my jestesmy mistrzami w naciaganiu i nie potrzebujemy na to zadnych pieniedzy. Dlatego potrzebujemy kogos, kto podczas weryfikowania ostudzi nasze gorace glowy.    

2. Pan zartuje. Moze nie ma kompletu dokumentow. Ale mozna przeciez sprobowac przeanalizowac to co jest, a nie z gory zakladac, ze jesli dokumenty sie znajda, to i tak sa niewiarygodne.
PsychologDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(183) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:26 :
Panie „R”!    

Nie oczekuję aby mój Adwersarz się ze mną zgadzał. O ile jest Pan z „Jackiem” w kontakcie i tak dobrej komitywie proszę jego zapytać, co miał na myśli. Ja myśl autora rozumiem jasno. Skoro Pan musi coś doprecyzować proszę zwrócić się bezpośrednio do niego.    

Pozdrawiam    
A.    
Anna
(182) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:21 :
Cytat:
"Należy przy tym pamiętać, że uzyskany tą metodą obliczeń wynik nie jest rezultatem studiów nad indywidualnymi wypadkami, a jedynie pewnym statystycznym przybliżeniem”
Statysztycznym przybliżeniem czego? Indywidualnych wypadków?    

Tutaj ma Pani rację:
Cytat:
Przepraszam, ale patrząc na Pana post nr 180 myślę, że Pan nie rozumie. To co zostało przywołane w cudzysłowie („”) to nie moje słowa. To słowa autora (Kutznera) o tej walce. Czy Pan to dostrzega?
Zgadam się Z Jackiem, nie z Panią :)
R
(181) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:13 :
Panie „R”!    

Napisał Pan w poście nr 165 (cytuję): „Jacek K. natomiast zastosował jak mawiał jeden z uczestników prestdigitatorskie zabiegi przypisania zbiorowego overclaimingu do każdego pilota (powtarzam każdego pilota). Wyszło, że pilot miał np. 0,68 pewnego zestrzelania w wyniku tego zabiegu. Jacek zsumował to i wyszło mu 60. Dla mnie to jest kuriozum - i ewidentnie złe zastosowanie statystyki”. Sam Kutzner napisał na temat swojego zestawienia (cytuję): „„Należy przy tym pamiętać, że uzyskany tą metodą obliczeń wynik nie jest rezultatem studiów nad indywidualnymi wypadkami, a jedynie pewnym statystycznym przybliżeniem”. Czy rozumie Pan co napisał ten autor?     

Pozdrawiam    
A.    

Przepraszam, ale patrząc na Pana post nr 180 myślę, że Pan nie rozumie. To co zostało przywołane w cudzysłowie („”) to nie moje słowa. To słowa autora (Kutznera) o tej walce. Czy Pan to dostrzega?     
Anna
(180) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:10 :
Cytat:
Niemożliwe wydaje się także dokładne określenie jednostki lub jednostek niemieckich, z których mogły pochodzić samoloty zaatakowane przez Polaków. W tej kwestii zdani jesteśmy wyłącznie na spekulacje”.
Z kolei tutaj, w pełni się zgadzam z Panią.    
R
(179) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:07 :
I jeszcze jedno.
Cytat:
To trochę tak jakby Pan wypominał komuś uchybienie w metodzie podczas gdy ten ktoś sam wynik badania poprzedził zastrzeżeniem, które Pan mu wypomina. Zaiste kuriozum – tylko z czyjej strony?
Jak metoda jest chybiona - to i całe badanie jest do niczego.    
Taka prosta implikacja.    

No Pani Aniu,    
proszę Cię
R
(178) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 11:03 :
Cytat:
Należy przy tym pamiętać, że uzyskany tą metodą obliczeń wynik nie jest rezultatem studiów nad indywidualnymi wypadkami, a jedynie pewnym statystycznym przybliżeniem.
"Chłop swoje, baba swoje."    

Przecież pisałem:    

Cytat:
Natomiast niektórzy próbują iść dalej i ten zabieg (chirurgiczne cięcie bez zastanowienia się nad podłożem choroby) przenoszą na poszczególnych pilotów. I potem mamy kwiatki, że pilot zestrzelił 0.68 samolotu (oczywiście nie jest to zwycięstwo grupowe).
R
(177) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 10:57 :
Cytat:
Optymalna bylaby wspolpraca brytyjsko-niemiecka (ewentualnie brytyjsko-niemiecko-polska lub niemiecko-polska jesli chodzi o polskie squadrony).
Współpraca jest zawsze mile widziana.    
Pojawiaja się u mnie 2 wątpliwości.    

1. tzw Zagranica dysponuje naprawdę ogromnymi pieniędzmi. A jedno z popularnych praw (ekonomii) mówi: "Kto ma pieniądze ten ma władzę". I tutaj jest moja wątpilwość. Czy ten kto płaci nie bedzie chciał ponaciągać pewnych spraw na swoją korzyść?    

2. Powyższe i tak nie jest dla mnie najważniejsze. Należę bowiem to tych osób, które nie widzą możliwości znalezienia w dokumentach pełnych a co za tym idzie wiarygygodnych danych na temat BofB. Zbyt wiele było zamieszania podczas walki, zbyt wiele gorących momentów i życie zbyt szybko toczyło się i kończyło.    
R

znalezionych: 236, strona 6 z 24
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców