Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] (2011-05-06,10:12)

W zapowiedziach (w sekcji "Już wkrótce") na stronie coraz dynamiczniej rozwijającej się oficyny ZP Grupa (link obok), www.wydawnictwo.zp-grupa.pl/    
znalazłem następującą pozycję:     
Cyrk Skalskiego autorstwa Grzegorza Śliżewskiego & Grzegorza Sojdy !!    

Czyżbyśmy wkrótce mogli delektować się monografią działań PFT?    
A moze autorzy zdradzą coś więcej na ten temat?    

Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 236, strona 9 z 24
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

(156) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 00:30 :
Cytat:
P.S. Panie „Psychologu” (teraz się chyba nie mylę). Może nie w tym wątku o tym 31 VIII 1940 r. Jak Pan chce to może w nowym?

???????
R
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(155) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 00:27 :
Cytat:
Prosze mi uwierzyc,...

No właśnie ja w to nie wierzę. Nie wierzę, nie w to, że występował overclaiming - tylko nie wierzę, że ktoś potrafi zweryfikować te najgorętsze dni walk w BofB.    
R
(154) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 00:27 :
Panie Piotrze H!    

Czy ja kogoś wyśmiewam? Czy ja źle wyraziłam się o tej pozycji? Ja podziwiam Pasjonatów i jestem nawet skłonna w obecnym stanie rzeczy twierdzić „że historia w Polsce Pasjonatami stoi!”. Tylko, że jakoś Ci właśnie Pasjonaci (przynajmniej wielokrotnie na tym Forum) kwestionują udział tego typu ludzi w procesie badań historycznych… Mnie to osobiście nie razi. Ale mam wrażenie, że większość z nich raczej o pracy na uczelni nie ma pojęcia. Wyroki ferować łatwo w obydwie strony… Ja staram się tego unikać…    

Pozdrawiam    
A.    

P.S. Panie „Psychologu” (teraz się chyba nie mylę). Może nie w tym wątku o tym 31 VIII 1940 r. Jak Pan chce to może w nowym?     
Anna
(153) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 00:19 :
Cytat:
Ale mimo założonego aksjomatu - to jest w przybliżeniu zaledwie 2% czasu trwania BofB!     

A co z innymi dniami z 8.08, 9.08, 10.08, 11.08...............15.09.......31.09.     
Ma Pan przeanalizowane wszystkie walki z BofB.     
To, że przykład jest prawdziwy nie wynika, że cała teoria jest prawdziwa.     
To, że w dniu 31.08 był overclaiming naprawdę nie oznacza, że nastepnego dnia sytuacja się powtórzyła.

Opisywanie kazdego dnia mozna by lepiej poswiecic na napisanie calej pracy... Jesli ktos ma ochote teraz i tutaj, to prosze bardzo. Prosze mi uwierzyc, znajdzie sie jeszcze sporo dni z bardzo podobnymi overclaimingami. Jakis czas temu przejrzalem sobie na spokojnie takie rozne dni i doliczylem sie ok. 20-30 potwierdzonych zwyciestw 303-go. Jest to ok. polowa tego co przyjmowal kiedys Kutzner. A jak wiemy Kutzner dostal mocno po lbie za te jego "tylko 60".
PsychologDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(152) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-22, 00:14 :
Cytat:
Cieszę się, że pańska wypowiedź w stosunku do naukowców została nieco złagodzona.
Pani Anno, to co napisałem o rzucaniu kostką było li i wyłącznie odniesieniem do tego co przeczytałem jako "krytyka" "Cyrku Skalskiego". Proszę mi wierzyć, że zarówno ja jak i drugi Piotr oraz kilka osób, które w tej dyskusji nie zabierają głosu ma rozległe kontakty w środowisku naukowym, z obopólną korzyścią, w konsekwencji z korzyścią dla tego co w naszej (przynajmniej pasjonatów) pracy naistotniejesze - pamięci o polskich lotnikach.    
Cytat:
Z drugiej strony mogę zapytać – kto z Pasjonatów wie o pracy magisterskiej (kontynuowanej w formie doktoratu) o 317. dywizjonie napisanej w całości w oparciu o źródła polskie i brytyjskie (teraz rozszerzanej o inne) a obronionej pięć lat temu?
Co stoi na przeszkodzie, żeby to wydać i udostępnić szerszemu gronu czytelników? Zapewniam Panią, że wśród pasjonatów znalazłoby się kilku, którzy mogliby do tej pracy wnieść sporo ciekawych i nieznanych materiałów.    
Cytat:
Zapewniam Pana, że gdyby Pan wypełnił choć jeden wniosek o „DS.” lub „PNW” wiedziałby Pan dlaczego tak mało naukowców zajmuje się tą problematyką.
Pani Anno, w mniejszym lub większym stopniu znam bolączki tego środowiska bo mam z nim kontakt od lat (nie tylko z zakres historii) i tak jak pisałem wcześniej nie zrzucam całej winy za obecny stan rzeczy na historyków.     

Z drugiej strony wypadałoby też uszanować fakt, że ktoś wykłada własne prywatne środki, czas, balansuje pomiędzy rodziną, pracą zawodową itd. (znowu odwołuję się tutaj wyłącznie do tego co przeczytałem w tej dyskusji). Ja już nie mówię tutaj o sytuacji, gdy ów "ktoś" udostępnia później z trudem zdobyte materiały innym do ich pracy. Czy kogoś takiego należy później wyśmiewać tylko dlatego, że w swojej pracy nie umieścił jakiejś tabelki? Co w tym wszystkim jest w takim razie ważniejsze? Tabelka czy pamięć? Może tutaj właśnie tkwi problem.
PiotrH
(151) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-21, 23:58 :
Panie „Psychologu”!    

Należą się Panu przeprosiny. Faktycznie pomyliłam Pana wypowiedź z wypowiedzią Pana „R”. Jeszcze raz przepraszam, ale dyskusja z kilkoma osobami naraz może być trudna nawet dla mężczyzny. Jeżeli Pana pragnieniem jest zwracanie się do mnie „Kochana” może Pan to czynić. To świadczy o Pana podejściu do dyskusji, nie o moim.    

Pozdrawiam    
A.    
Anna
(150) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-21, 23:52 :
Cytat:
P.S. Panie „Psychologu”! Pana wywód na temat 31 VIII jest tak imponujący, że z wrodzoną kobiecą złośliwością powiem tak: "powinien Pan jeszcze poczytać". Choćby Kutznera, na którego się Pan powołuje…

Kochana (czy mogę się tak do Pani zwracać) Pani Aniu!    
Potwierdzam, że musi być Pani kobietą, bo mówiąc o Psychologu myśli Pani o mnie. Chociąż trochę mi przykro, ze Pani mnie z Nim myli :(    

Jacka Kutznera szanuję, ale jego podejście do overclaimingu jest całkowicie nietrafione właśnie z logicznego punktu widzenia.
R
(149) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-21, 23:46 :
Panie Piotrze H! (przepraszam, że tak się do Pana zwracam ale nie chciałabym żeby ktoś pomylił do kogo moja wypowiedź jest adresowana)    

Cieszę się, że pańska wypowiedź w stosunku do naukowców została nieco złagodzona. Z drugiej strony mogę zapytać – kto z Pasjonatów wie o pracy magisterskiej (kontynuowanej w formie doktoratu) o 317. dywizjonie napisanej w całości w oparciu o źródła polskie i brytyjskie (teraz rozszerzanej o inne) a obronionej pięć lat temu? Nigdy nie wygłosiłam poglądu, który w czymkolwiek uchybiałby Pasjonatom. Chodzi raczej o przenikanie się środowisk. Stąd wypowiadanie się o jednym środowisku lub o drugim negatywnie uważam za szkodliwe.     

Pozdrawiam     
A.    

P.S. Zapewniam Pana, że gdyby Pan wypełnił choć jeden wniosek o „DS.” lub „PNW” wiedziałby Pan dlaczego tak mało naukowców zajmuje się tą problematyką. Z reguły ludzie, którzy o tym piszą i ich (tych naukowców) krytykują o „realiach uczelni” nie mają żadnego pojęcia.    

P.S. Panie „Psychologu”! Pana wywód na temat 31 VIII jest tak imponujący, że z wrodzoną kobiecą złośliwością powiem tak: "powinien Pan jeszcze poczytać". Choćby Kutznera, na którego się Pan powołuje…     

Pozdrawiam    
A.
Anna
(148) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-21, 23:42 :
Armi, a Ty gdzie jesteś.    
Taka ciekawa dyskusja a Ciebie nie ma?
R
(147) Re: Cyrk Skalskiego [w zapowiedziach] z dnia 2009-09-21, 23:38 :
Cytat:
...ja także wiem, iż "Akta personalne" 300. dywizjonu z roku 1941 mają sygnaturę A.V.34/2/B...

Pani Aniu!    
Pani mi zaczyna naprawdę imponować! :)
R

znalezionych: 236, strona 9 z 24
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców