Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dwadzieścia minut czytania dziennie... (2018-06-18,10:43)

Pojawia się mnóstwo ciekawych i wartościowych książek, zarówno polskich jak i obcojęzycznych. Wiele jest również opracowań o małym nakładzie, rzekłbym niszowych. Proponuję więc wątek, w którym możemy wpisywać takie książki, na które zwróciliśmy swoją uwagę lub warte są wg Was przeczytania.    
Nie dyskutujmy tutaj szczegółowo o tych pozycjach ale przedstawiajmy je, w krótkiej reporterskiej formie.
RafałDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 114, strona 8 z 12
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

(44) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2010-07-15, 13:24 :
Witam    
To chyba dobry wątek.    
    
Całkiem niedawno odkryłem w księgarni biografię J. Żurakowskiego. Autor Bill Zuk. Moim zdaniem książka warta polecenia.    
Pozdrawiam
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(43) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-27, 00:16 :
Rozumiem Piotrze dobrze ten problem i masz całkowitą rację, że trzeba to piętnować. Jeżeli chodzi o książki to w zasadzie sprawa jest prosta bo przepływ informacji w tym zakresie jest, natomiast co do prasy to wydawana w olbrzymich nakładach jest trudna do uchwycenia. Wydawca zaś ma podejście takie jak przedstawiłeś w poprzednim postcie.    
    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(42) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 22:48 :
Cytat:
Ale kończę tą dyskusję bo miał to być temat do promowania dobrych książek.    
    
    
niekoniecznie Wiesławie. Moim założeniem było także naświetlenie problemu, a że taki jest - wiemy wszyscy.    
Warto polecać to co dobre, ale także piętnować pozycje    
    
Cytat:
na które zwróciliśmy swoją uwagę
    
    
a które z historią mają niewiele wspólnego lub - co gorsza - historię przeinaczają.    
Pozdrowienia    
    
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(41) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 19:31 :
Witam.    
Cytat:
W filmie o procesie Humera przedstawiono Generała jako "lotnika Dywizjonu 303"...
    
No cóż, skoro pierwszy as lotnictwa polskiego to wiadomo, że musi być z legendarnej jednostki.    
Właśnie obejrzałem na TVN 24 reportaż o tajemniczej śmierci gen. Wł. Sikorskiego. Jestem pełen podziwu dla wytrwałości pana Baliszewskiego ale znowu dowiedziałem się, że gen. Skalski to najlepszy pilot wszech czasów. Określenie chyba troszkę niefortunne chociaż domyślam się co miał na myśli autor tych słów.    
Ale kończę tą dyskusję bo miał to być temat do promowania dobrych książek.    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(40) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 14:22 :
"- Józef Urbanowicz."    
    
Ja słyszałem w "wiadomościach" o wystawie w Muzeum Wojska Polskiego - "Generał Władysław Skalski..."    
W filmie o procesie Humera przedstawiono Generała jako "lotnika Dywizjonu 303"...    
Armagedonius Recycling
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(39) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 14:15 :
Cytat:
że facet czytał a przynajmniej przejrzał Fiedlera
    
    
Ba! Jak się Wiesławie przyjrzysz temu tekstowi, to się okaże że facet nawet tego nazwiska napisać nie potrafi...    
    
Cytat:
Jednym słowem media są potęgą
    
    
mogłyby zużyć część tej potęgi na zatrudnienie korektora przynajmniej...polonisty może
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(38) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 13:13 :
Witaj Piotrze.    
No cóż, dla siebie wyciągnąłem z tego taki wniosek, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na to co się pisze i chociaż Myśliwcy są forum gdzie każdy może się wypowiedzieć to lepiej będzie i dla forum i dla nas aby starać się być merytorycznie przygotowanym do dokonywania wpisów. Zdaję sobie sprawę, że ciężko tego będzie dotrzymać z uwagi na żywiołowość szczególnie w tematach z identyfikacją zdjęć.     
Jeżeli chodzi o artykuł to widać, że facet czytał a przynajmniej przejrzał Fiedlera a reszta wiadomości może z jakiejś strony internetowej pomagającej uczniom pisać wypracowania plus improwizacja. Jednym słowem gość poswingował.     
Często dziennikarze są słabo przygotowani np. do prowadzenia audycji w odróżnieniu od zaproszonych gości i można wtedy usłyszeć "wiele ciekawostek". Ostatnio usłyszałem trochę o Witoldzie Urbanowiczu i jego eskapadzie w Chinach chociaż, nie wiem czy to o nim była mowa bo prowadzący przy wymawianiu imienia tego pilota zaczął jakieś głoski przeżuwać co w konsekwecji zabrzmiało - Józef Urbanowicz.    
Jednym słowem media są potęgą i basta jak wynika z twojego Piotrze kontaktu z redakcją.    
Wiesiek    
    
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(37) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 01:13 :
pozdrawiam.

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(36) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 01:12 :
strona trzecia:

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(35) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-12-26, 01:11 :
kolejna strona:

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 114, strona 8 z 12
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców