ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka (2012-01-19,14:39)

Witam serdecznie    
    
Zwracam się z uprzejmą prośba o pomoc do osób zamieszkałych w Anglii w odnalezieniu (ustalenie adresu , nr telefonu) moich dalekich krewnych , którzy prawdopodobnie nadal mieszkają w Londynie w dzielnicy Islington.    
    
Historia ta w skrócie wygląda tak.    
    
Kuzyn mojego dziadka ,chorąży pilot Hilary Kielek służył przed wojną w 5 Pułku Lotniczym w Lidzie .Był tam instruktorem pilotażu a następnie został oficerem technicznym Eskadry Treningowej .17.IX.1939 r. przeleciał samolotem PWS-26 na Łotwę.Tam został internowany ,następnie zesłany przez sowietów do łagrów na Syberię. W 1942 r. wypływa z Murmańska na pokładzie statku „Trynidad” do Anglii. Tam lata w RAF i PAF. Po wojnie nie wraca do Polski. Organizuje w 1945 r. przemyt drogą morską (pod pokładem frachtowca)swojej żony Jadwigi i córki Krystyny,które przeżyły wojenną zawieruchę na terenie okupowanej Polski.    
    
Dotarłem do dokumentów ( MOD w Northolt) na temat jego służby na Wyspach Brytyjskich i nie tylko.    
O tym moim krewnym lotniku dowiedziałem się nie tak dawno. Sam jestem pasjonatem lotnictwa i zamierzam tą niezwykłą biografię chor.pil. Hilarego Kielka upowszechnić .    
Posiadam informacje że Hilary zmarł w 1970 r. jego żona w 1995 r. a córka w 1992 r. Córka jednak w roku 1964 wyszła za Holendra o nazwisku Felix Renner . Mieli dwóch synów pierwszy to Marek(Mark) Renner ur. 1965 r. a drugi Paweł(Paul) Allan Renner ur.1968 r. Mark w 1998 ożenił się z Anną Czubą. Posiadam dokument potwierdzający zgony , narodziny i śluby w tej rodzinie z rejestru dzielnicy Islington w Londynie.    
    
I właśnie tych braci poszukuję.    
    
To u nich powinny odnaleźć się pamiątki po dziadku lotniku , które pomogły by dokładnie udokumentować jego dokonania w czasie ostatniej wojny.    
    
Pozdrawiam Robert Kielek    



trebor 39  [164.127.195.183]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

(5) Re: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka z dnia 2012-01-19, 14:39 :
Rodzina Hilarego Kielka została odnaleziona. Dziękuję za zainteresowanie. Zamykam temat.    
    
trebor 39[164.127.215.186]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka z dnia 2012-01-15, 22:45 :
Dzięki CSS znamy nazwę cmentarz , teraz przydała by się fotka epitafium H.K.
trebor 39[46.112.253.52]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka z dnia 2012-01-15, 18:21 :
Obecnie ten cmentarz nazywa się New Southgate Cemetery    
    
Brunswick Park Road    
New Southgate    
N11 IJJ    
CSS
[159.205.96.62]  [Odpowiedz]
(2) Re: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka z dnia 2012-01-15, 16:28 :
Zenek ja nie znam adresu pod ,którym mieszkał Hilary Kielek. Jeśli chcesz się nim podzielić to pisz na pocztę    
[email protected]. Z Biblioteki Polskiej w Londynie otrzymałem nekrolog zamieszczony w Dzienniku Polskim z grudnia 1970 R.

trebor 39[164.127.1.6]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Poszukuję w Londynie rodziny chorążego pilota Hilarego Kielka z dnia 2012-01-14, 21:58 :
Zmarł 10 listopada 1970r.    
Mieszkał w Londynie adres znany.    
Żona Jadwiga
Zenek[77.254.29.8]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców