ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Henryk Górski (2012-07-16,17:25)

Poszukuję informacji o Henryku Górskim (lotniku/mechaniku) z 5 Pułku Lotniczego. Prawdopodobnie pochodził z Janowa Podlaskiego. Poniższa fotka H. Górskiego wykonana została w Lidzie w 1934 r.


Sławomir Hordejuk  [213.17.150.234]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

(3) Re: Henryk Górski z dnia 2012-07-16, 17:25 :
Henryk Górski był bratem mojej babci Eleonory z Górskich Ziniewicz. Urodził się w Janowie Podlaskim, zginął w Zamku Lubelskim. Mam kartkę świąteczną zrobioną własnoręcznie przez niego z datą (muszę sprawdzić) i jest tam nazwa Lida. Mam też fragment śmigła samolotu (też z Lidy) z dedykacją od niego dla mojej babci a jego siostry. Man też jego zdjęcie portretowe. Wiem, że w Lidzie odbywał służbę wojskową czy też uczył się na zawodowego wojskowego. Był mechanikiem. W czasie wojny był w oddziale AK w okolicach Janowa Podlaskiego - oddział został wydany a on, skazany na śmierć, zginął rozszarpany przez psy, tak przynajmniej mówiła mi moja babcia. Na rynku w Janowie jest tablica, na której jest jego nazwisko, a na cmentarzu symboliczny grób w grobowcu rodzinnym Górskich. Pozdrawiam, Katarzyna Cichocka
Katarzyna Cichocka[79.173.5.250]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Henryk Górski z dnia 2012-06-06, 09:04 :
Fotografia pochodzi z albumu pt. "Janów Podlaski. Czas zatrzymany w starej fotografii 1875-1945", t. I.

Sławomir Hordejuk[213.17.150.234]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Henryk Górski z dnia 2012-06-04, 21:43 :
Panie Sławomirze,    
gdybym miał do dyspozycji dobry skan tego zdjęcia to mógłbym ocenić czy zdjęcie dotyczy 5 P.Lotn.    
Na pierwszy rzut oka-nie dotyczy...Pozdrawiam serdecznie
zbigniew charytoniuk[37.8.211.72]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców