Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Miles Master DL627 14/4/1943 (2012-07-11,21:58)

Prośbę mam oczywiście do Was Myślicieli z Forum na tema samolotu, załogi na który napatoczył się w 16 S.F.T.S w Newton pil. Żmuda Adam uderzony przez podwozie startującego innego i własnie jakiego samolotu. Za odpowiedź z góry dziekuję Myśliwcom. Wasz Adaś.
adam andrzej wlodarczyk  [93.154.163.128]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

(3) Re: Miles Master DL627 14/4/1943 z dnia 2012-07-11, 21:58 :
Witaj Adam.    
Cytat:
Dziękuję, za informację na temat śmierci Adama Żmudy, skąd Wy macie taką wiedzę ?

Kupując i czytając literaturę lotniczą. Prawdopodobnie już niedługo pojawi się nowe wydanie książki o personelu PSP w Wielkiej Brytanii - była już mowa na ten temat na tym forum - więc polecam.    
Wiesiek
W.G[83.28.55.207]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Miles Master DL627 14/4/1943 z dnia 2012-07-07, 11:08 :
Dziękuję, za informację na temat śmierci Adama Żmudy, skąd Wy macie taką wiedzę ?
adam andrzej wlodarczyk[78.30.91.62]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Miles Master DL627 14/4/1943 z dnia 2012-07-03, 15:51 :

Cytat:
Prośbę mam oczywiście do Was Myślicieli z Forum

Cytat:
na który napatoczył się w 16 S.F.T.S w Newton pil. Żmuda Adam

Pozostając w Twojej "ciekawej" konwencji - mam nadzieję - rozpoczynającej się dyskusji    

W czasach mojej młodości krążył taki żart:    
Jak podało Radio Erewań - to nie on ukradł rower, ale jemu ten rower ukradli" :)    
W każdym razie był zamieszany w kradzież roweru.    

Ale to nie pilot Żmuda Adam - jak piszesz "napatoczył się", lecz na jego samolot (Miles Master III o numerze DL 627)     

Cytat:
uderzony przez podwozie startującego innego i własnie jakiego samolotu.

"napatoczył się" pilot Mierzejewski lecący na Miles Master III (W 8654) i wcale nie startował, tylko lądował.    

Wypadkiem tym ppor. pil. Mierzejewski "zakończył" okres instruktorski i przeszedł do latania bojowego w dywizjonie 308, w którym to dywizjonie "zaliczył" tych lotów 138 w jednym z najgorętszych okresów zmagań w II wojnie światowej (październik 1943 - grudzień 1944).    

Życzę dużo zadowolenia z odpowiedzi "Myślicieli" z Myśliwców i zaangażowania w bardziej samodzielne poszukiwania. A może pytania te sprowokują bardziej "poważne" zainteresowanie historią polskich lotników, która w obliczu śmierci raczej nie przystoi takiej młodzieńczej frywolności.    
A ta historia była naprawdę ciekawa i warto ją poznawać.    

Remigiusz    

Remigiusz Gadacz[77.253.57.39]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców