ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Rusznikasz kpr. Bolesław Rydelek (2013-01-24,11:30)

Witam    

por. pil. Aleksandra Gabszewicza w liście (z 8 lutego 1940 r. ) do Centrum Wyszkolenia Lotnictwa – Oddziału nr 1 w Lyonie podał listę zaginionych i zabitych w IV/1 Dywizjonie Myśliwskim. Pod 15 września odnotował śmierć kpr. rusznikarza Bolesława Rydelka. Ktoś może wie, w jakich okolicznościach poległ ten technik.    

Łukasz
Łukasz  [178.37.179.47]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

(3) Re: Rusznikasz kpr. Bolesław Rydelek z dnia 2013-01-24, 11:30 :
Witam.    
Łukasz    
Cytat:
Mam coś w opowiadaniu B. Dąbrowskiego "114-Start", który pisze, jak poległ jeden z techników, ale to jest opowiadanie.

Tak samo dobre jak list Gabszewicza. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na daty tych wydarzeń opisywanych przez Dąbrowskiego.    
Cytat:
Pytam, czy może coś, ktoś wie. Kto pyta, nie błądzi...

Też tak uważam, dlatego podałem dwa źródła do przeanalizowania.    
Wiesiek
W.G[95.49.38.154]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Rusznikasz kpr. Bolesław Rydelek z dnia 2013-01-23, 20:44 :
Witam Wiesław    

Mam coś w opowiadaniu B. Dąbrowskiego "114-Start", który pisze, jak poległ jeden z techników, ale to jest opowiadanie. Pytam, czy może coś, ktoś wie. Kto pyta, nie błądzi...    

Pozdr.    

Łukasz    

Łukasz
[77.254.73.60]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Rusznikasz kpr. Bolesław Rydelek z dnia 2013-01-23, 18:04 :
Witaj Łukasz.    
Myślę, że "Księga lotników polskich..." i "Polskie lotnictwo myśliwskie w boju wrześniowym" chociaż w przybliżeniu mogą określić okoliczności w jakich poległ ten lotnik. Kolejna zmiana lotniska przez personel techniczny 113 EM.    
Wiesiek
W.G[83.31.126.196]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców