W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? (2011-11-02,21:44)

Poszukuję jakichkolwiek informacji o pilocie o nazwisku Maślaczyk.Prawdopodobnie walczył i zginął w Anglii.    
Jeśli ktokolwiek z Was wie coś na jego temat, będę bardzo wdzięczny za odpowiedż.
Konrad BartkowiakDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 10, strona 1 z 1

(10) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2011-11-02, 21:44 :
Późno i przez przypadek natknąłem się na stronę - co do pisowni nazwiska mogę potwierdzić to co pisał Adam bardzo często jest ono w ten sposób zniekształcane. A wracając do tematu     
strona o Zbigniewie Maślaczyku www.polandinexile.com/zbigniew.html
Jarosław Maślaczyk[31.175.14.250]  [Odpowiedz]
(9) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2009-12-01, 11:17 :
Witam.    
Nazwisko tego pilota występuje w błędnej formie w "Personel Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940 - 1947" T.J. Krzystka oraz w indeksie nazwisk "Ku czci poległych lotników 1939 - 1945" na str. 599. Natomiast na str.236 występuje już w poprawnej formie - Maślaczyk. Obie informacje pokrywają się w zasadzie, u T.J. Krzystka jest nieco pełniejsza.    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2009-12-01, 01:29 :
witam, całkiem przypadkiem odkryłem tę stronę. nie wiem czy jakikolwiek sens ma pisanie teraz (strona ma datę 2004 r), ale może kiedyś mój wpis na coś się przyda, może przy kolejnym wznowieniu.    
chciałem rozwiać, wątpliwości autorów książki co do nazwiska. prawidłowo powinno ono brzmieć MAŚLACZYK bez literki R, która notorycznie umieszczana jest w naszym nazwisku przez pomyłkę, choć nie mam pojęcia czym może być ona spowodowana.    
dla ścisłości Zbigniew Maślaczyk wymieniany w książce był bratem mojego dziadka. jest to dosyć bliskie pokrewieństwo (przynajmniej genealogicznie) stąd moja pewność co do formy nazwiska. pozdrawiam i polecam się jeśli mógłbym pomóc w przyszłości.    
A.    
Adam MaślaczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-24, 14:10 :
W międzyczasie okazało się, że sprawa jest pilna, bo być może uda się jeszcze poprawić przed wypuszczeniem do druku. frantag$poczta.onet.pl po niezbędnej korekcie zamieniającej dolary na małpy.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-24, 11:01 :
Oczywiście bardzo zależy mi na wyjaśnieniu tej sprawy jednak nie chciałbym tego robić na forum.    
Nie chciałbym również ujawniać swojego e-maila.Czy możemy wyjaśnić to poza nim ?
Konrad Bartkowiak
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-19, 18:41 :
O ile oczywiście pański krewny był lotnikiem i poległ, to pomyłki być nie może, jeżeli chodzi o osobę. W moim wykazie z 1952 figuruje on jako Maślaczyk lub Maślarczyk. Jeżeli jest Pan w stanie potwierdzić, a najlepiej udokumentować poprawną pisownię, to bardzo o to prosimy. Księga jest autorstwa Cumfta i Kujawy, nakład już dawno uległ wyczerpaniu. Obecnie ma się ukazać drugi tom wykazu personelu SP poległych śmiercią lotnika, znacznie lepszy i ilustrowany - tam pański krewny figuruje jako Maślarczyk, ale jest planowane wydanie tomu uzupełniającego, m.in. z korektami.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-19, 17:56 :
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedż na ważną dla mnie informację.Niepokoi mnie jednak pewien szczegół.    
Nazwisko. Mianowicie pilot o którym mówimy (członek mojej dalszej rodziny) nazywał się na 100% MAŚLACZYK.    
Ty natomiast w swojej odpowiedzi dwukrotnie użyłeś nazwiska MAŚLARCZYK.Nie jestem więc pewien czy     
jest to właściwa osoba.Być może jest to błąd w książce?    
Mam jeszcze pytanie odnośnie Księgi lotników - kiedy została wydana i kto jest jej autorem?     
Gdzie jeszcze mogę szukać informacji o moim dalszym krewnym. Pzdr.
Konrad Bartkowiak
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-18, 13:30 :
"P-781297 Maślarczyk Zbigniew, st. szer. pil. — Sgt, ur. 17 I 1915. Przydzielony do 6 AACU w Cark, 31 V 1942 na Miles „Master" nr N 7553 wystartował do lotu szkolnego z instruktorem W/O Piersonem z RAF. Z nie ustalonych powodów samolot rozbił się podczas lądowania na Ringway Aerodrome w Cheshire. Obaj lotnicy zginęli. St. szer. Maślarczyk został pochowany na cmentarzu w Blackpool przy Tal-bot Road, grób nr BR 236".    
Jacek Kutzner
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-18, 13:04 :
Dziękuję Jacku za bardzo szybką odpowiedż.Niestety nie posiadam tej książki.Czy mógłbyś choć w dużym     
skrócie podać podstawowe informacje na temat pil.Maślaczyka.Imię,w jakim walczył dywizjonie,jak zginął,    
stopień i datę śmierci.Pzdr.Konrad
Konrad Bartkowiak
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Maślaczyk - czy ktoś słyszał lub coś wie ? z dnia 2004-11-18, 12:18 :
Księga Lotników - s. 385.    
Pzdr
Jacek Kutzner
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 10, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców