Między nami bomberami
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" (2020-03-28,23:15)

Czy ktoś z Was posiada listę wszystkich lotników walczących w 304 Dywizjonie Bombowym "Ziemi Śląskiej". Poszukuję wszelkich informacji n/t Aleksandra Zejdlera. W czasie kampani wrześniowej walczył jako strzelec pokładowy na samolocie PZL 37 "Łoś" (numer fabryczny 72.18). Zestrzelony w dniu 04.09.1939 pod Rychłocicami (w czasie ostatniej walki strącił jednego Messerschmitt'a Bf 109D z - najprawdopodobniej - 1. Staffel I./ZG 2. Po zakończeniu walk w Polsce przez Rumunię i Francję ewakuował się do Anglii, gdzie podobno walczył w 304 Dywizjonie Bombowym.    
Może ktoś wie więcej ew. potrafi wskazać w jaki sposób dotrzeć np. do dzienników bojowych tego dywizjonu.    

Mariusz ZejdlerDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 68, strona 2 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

(58) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2013-08-04, 02:31 :
Szanowny Panie, żałuje, ze dopiero teraz trafiłam na tę strone, ale może ta wiadomość pomimo upływu lat do Pana dotrze. Styczeń 2011 roku spędziłam w Fort Charlotte na Florydzie, gdybym znalazła wcześnie tę strone, być może moglibyśmy porozmawiać osobiście. Otóż w pierwszej w 1975 roku jako 21 letnia studentka spotkałam w Bieszczadach Pana Adama Rodowit Widawskiego. Przez dwa tygodnie wędrówek po górach opowiadałam mi swoją fascynującą zupełnie biografię, również to, że był pilotem bombowca. Jego osoba bardzo utkwiła mi w pamięci i ostatnio zaczęłam szukać informacji o nim. Na stronach angielsko języcznych odnalazłam informację, że był w dywizjonie 304, niestety na żadnej polskiej stronie nie znalazłam wzmianki o jego losach w RAF. Opowiadał, że MON zamówił u niego wspomnienia wojenne i kiedy go spotkałam był na etapie pisania ich, ale przychodziło mu to z trudem z powodu traumatycznych przeżyć. Z racji szczupłości tego nie miejsca, nie chciałabym przytaczać wszystkich informacji, jakie na temat jego osoby mam, ale jeśli Pan albo ktoś jest zainteresowany, chętnie służę tym, co zapamiętałam z tamtych rozmów.    
Pozdrawiam    
    
    
Krystyna Krok[95.49.246.185]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(57) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2012-01-07, 22:54 :
Jestem zainteresowany tą książką    
Wacław ISZKOWSKI    
    
[email protected]
Waclaw Iszkowski[83.31.217.49]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(56) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2011-08-20, 21:52 :
Witam. Na Allegro pojawiły się oryginalne fotografie z 304 DB. Być może kogoś zainteresują: allegro.pl/dywizjon-304-oryginalne-fotografie-gen-sikorski-i1771261940.html
Sławomir Hordejuk[83.31.163.50]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(55) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2010-07-25, 21:58 :
Jestem krewną jednego z członków tego dywizjonu. Nazywa się Paweł Brych i był radiooperatorem lub radiotelegrafistą. Jeśli są w tej książce jakieś wzmianki o nim proszę o kontakt. Będę wdzięczna za wszystkie informacje a także zdjęcia.
Halina BujokDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(54) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2010-05-05, 05:21 :
Jestem bylym pilotem uczniem Jurka i Bacy - Kwiatkowskiego.    
Od 35 lat mieszkam w Toronto obecnie w Port Charlotte Floryda , zajmuje sie dziennikarstwem , od kilku lat badam dokumenty, ktore znajduja sie w zasobach IPN itd. - prosze o kontakt - uklony ---krzysiek    
tel 941 697 70 69 lub Toronto 416 251 42 58 lub Skype - krzysztof979
Krzysztof DrozdzDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(53) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2010-04-25, 21:09 :
Witam,    
    
większość zdjęć Alekasandra Zejdlera, które znajdują się w internecie są moją własnością i są w moim posiadaniu. Niestety tylko jedno zdjęcie plus skan nieśmiertelnika i książeczki ID pochodzą z okresu angielskiego. Dlatego poszukuję informacji i zdjęć dotyczących okresu angielskiego.    
Pozdrawiam,    
    
Mariusz Zejdler
Mariusz ZejdlerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(52) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2010-04-25, 21:05 :
Witam,    
    
większość zdjęć Alekasandra Zejdlera, które znajdują się w internecie są moją własnością i są w moim posiadaniu. Niestety tylko jedno zdjęcie plus skan nieśmiertelnika i książeczki ID pochodzą z okresu angielskiego. Dlatego poszukuję informacji i zdjęć dotyczących okresu angielskiego.    
Pozdrawiam,    
    
Mariusz Zejdler
Mariusz ZejdlerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(51) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2010-03-29, 14:13 :
Czesc!    
    
Mam na imie Krzysztof .Jestem pasjonatem lotnictwa i za 1,5 tygodnia bede rozmawial z panem prof Edwardem Zarudzkim z 304 dyw.    
Sprobuje sie cos dowiedziec.Moj mail:[email protected] i tel:0045 53416534 (Dania)    
A p. Aleksander Zejdler walczyl w 304 nie podobno ale na pewno-jest jego kilka zdjec z tego okresu w internecie     
Pozdrawiam
Krzysztof ZbrojaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(50) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2009-11-09, 22:34 :
Witam,    
Uprzejmie prosze poprawic ostatnia linie: owczesny prezydent RP nazywal sie Wladyslaw Raczkiewicz, a nie Raczynski, ktory dopiero po wojnie obial w Londynie ta odpowiedzialnosc.    
Andrzej Wierusz Kowalski
Andrzej Wierusz KowalskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(49) Re: Lista lotników 304 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Śląskiej" z dnia 2009-09-15, 12:36 :
Witaj Robercie!    
    
Prosze o kontakt na mego maila: [email protected]    
    
Pozdrawiam    
Tomek R.     
(z Tczewa)
Tomek RajkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 68, strona 2 z 7
«  -  1  2  3  4  5  6  7  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców