Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Stanisław Szymczak (2012-12-26,01:11)

Mój dziadek Stanisław Szymczak był mechanikiem w dywizjonie 307 i w 1947 roku wrócił do Polski.    
Przed dywizjonem 307 były jeszcze inne jednostki m.in. dywizjon 303.    
Z Polski wyszedł we wrześniu 1939 poprzez Rumunię oraz inne kraje trafił na lotnisko w miejscowości Lyon we Francji a potem trafił w 1940 do Anglii.    
Mam trochę pamiątek, fotografii.    
Uzyskałem również informacje z Ministerstwa Obrony Narodowej W.Brytanii na jego temat.    
Może ktoś z Was napotkał na takie nazwisko w swoich pamiątkach ?    
    
Mirosław Konieczny
Mirosław KoniecznyDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 11, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

(1) Re: Stanisław Szymczak z dnia 2007-01-28, 19:02 :
Szanowny Kolego jak widać temat mechaników lotniczych nie był i dalej nie jest zbyt "popularny" wśród sympatyków lotnictwa. Nie wynika to z niechęci do tej "klasy" lecz z małego zainteresowania mediów, a i samych Panów pilotów którzy dzięki ich pracy mogli zdobywać laury. Były oczywiście podziękowania , pamięć, dobre słowo ale to wszystko. Najbardziej chyba "płodny" z byłych pilotów W.Król jak i pozostali publicyści nic godnego uwagi nie napisali. Trochę winy jest samych ludzi z tego środowiska ale przypuszczam, że ci co pozostali musieli zająć się szarą codziennością zarabiania na życie a ci co wrócili do Polski oprócz myślenia o życiu musieli jeszcze myśleć o przeżyciu.    
Może jakieś mało pozorne z tytułu książki coś będą zawierać ale to tylko marzenia znaleźć taką książkę.    
Od historyków raczej nie można się spodziewać aby zajęli się tym tematem bo o co będą toczyć spory?    
Powodzenia.
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 11, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców