Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Archiwum Narodowe - Londyn (2018-07-29,12:08)

Witam    
    
Pracuje w Archiwum Narodowym i mam dostep do wielu informacji dot. historii, zajmuje sie glownie Polskimi Siłami Powietrznymi w Wielkiej Brytanii, ale nie tylko.    
    
Zainteresowanych prosze o kontakt mailowy    
    
[email protected]    
    
Pozdrawiam    
    
Agnieszka Modrzejewska    

Agnieszka ModrzejewskaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 10, strona 1 z 1

(10) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2018-07-29, 12:08 :
Witam. Poszukuję fotografii do opracowania historii 21 eskadry z 39 roku. Lotnicy tej eskadry po wrześniu walczyli w składzie PSP: kpt. pil. Bolesław Sadowski, ppłk. pil. Zygmunt Pistl, kpt. pil. Czesław Krajewski. Będę ogromnie wdzięczny ponieważ moje opracowanie dotyczy stulecia polskiego lotnictwa. Pozdrawiam Andrzej Chałubiński
Andrzej Chałubiński[162.158.103.47]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2017-07-26, 19:51 :
Dzień dobry    
Odpowiedź na Pana wpis przesłałem na maila. Pozdrawiam.
zenon.w[89.74.169.52]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2017-07-23, 16:23 :
Dzień dobry.    
Dopiero teraz znalazłem Pana zapytanie ws. Adama Eugeniusza Kropiwnickiego.    
Proszę odpisać do czego byłyby Panu takie informacje potrzebne?    
    
Pozdrawiam     
Radosław Kropiwnicki
Radosław Kropiwnicki[89.76.171.195]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2015-12-17, 16:02 :
Witam Serdecznie .    
Poszukuje rozkazów nadania Krzyża Srebrnego Orderu Virtutti Militarii nr 08819 - z 23 grudnia 1940roku dla Waclawa Łapkowskiego ( 303 dywizjon) oraz, rozkazu urlopu zdrowotnego i leczenia w szpitalu w Torquy (jesień - zima 1940/41).    
    
Jeśli posiada Pani jakiekolwiek dokumenty na temat majora Łapkowskiego będę bardzo wdzięczny za udostępnienie.    
    
Dziękuje i pozdrawiam    
radimat    
    
ps. wysłałem zapytanie, także emailem.

radimat[81.108.222.199]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2015-08-26, 20:57 :
Dzień dobry    
Panie Radosławie Kropiwnicki proszę o kontakt na maila [email protected]. Poszukuję jakichkolwiek danych na temat Adam Eugeniusza Kropiwnickiego, który był przyrodnim bratem Gwidona Kropiwnickiego, ojca Eugeniusza i Tadeusza o których Pan wspomina. Za wszelkie informacje, bądź wskazanie ich źródła będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Zenon W.     
    
    
    
    
zenon.w[93.105.182.44]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2015-08-26, 20:46 :
Dzień dobry     
Pani Doroto proszę o kontakt na maila [email protected]. Jako, że Zygmunt Zakrzewski był instruktorem w CWL w okresie międzywojennym również jestem zainteresowany jego biografią. Pozdrawiam Zenon W.
zenon.w[93.105.182.44]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2015-08-22, 00:09 :
Witam serdecznie. Poszukuję jakichkolwiek danych na temat przebiegu służby w czasie II w.ś. Pilotów por. Stefana i Zygmunta Zakrzewskich. Wiadomo mi jest, że Stefan został chyba zestrzelony w marcu 1942 i zaginął w morzu. Młodszy jego brat również pilot Zygmunt po wojnie mieszkał w Nottingham i zmarł w 1975r. To byli stryjowie mojego ojca. Zależy nam,by poznać ich losy w czasie i po (jeśli to możliwe w przypadku Zygmunta) po wojnie. Obaj pochodzili ze wsi Krajęczyn. Bardzo prosimy o jakąkolwiek informację. Pozdrawiam serdecznie. Dorota Michalska
Dorota Michalska[78.8.55.132]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2007-04-17, 15:46 :
Witam serdecznie.    
    
Korzystając z uprzejmej oferty pomocy proszę jeśli to tylko możliwe o wyszukanie     
jakichkolwiek informacji nt. pilota PSP Tadeusza Kropiwnickiego.    
Był on moim stryjem a bratem poległego w 1941r w dywizjonie 302 Eugeniusz Kropiwnickiego.    
Niestety nic nie wiem o wojennej drodze Tadeusza ( mógł używać skrótu imienia jako Tadek)    
Urodził się 24.12.1921r. W 1939r wyszedł z wojskiem polskim przez Węgry do Francji. W jakiej jednostce służył tam, nie wiem. Jak się dostał do Anglii w 1940r oraz co robił do czasu przeszkolenia na pilota również nie wiem. Nie wiadomym mi jest również gdzie i kiedy szkolił się na pilota oraz co robił i gdzie słuzył jako pilot. Prawdopodobnie nie były to jednostki operacyjne PSP. Być może jednostki transportowe RAF. Zmarł w roku 2006 w USA a w pogrzebie uczestniczyła delegacja kombatantów RAF.     
Jeśli miałaby Pani możliwość ustalenia czegokolwiek z losów mego stryja Tadeusza byłbym niezmiernie wdzięczny.    
    
Radosław Kropiwnicki     
45-371 Opole    
ul.Kaliska14/3
Radosław KropiwnickiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2007-04-16, 18:58 :
    
Pan Piotr Sikora?    
    
Mysle, ze w sprawie spotkania bedziemy kontaktowac sie mailowo.    
    
Pozdrawiam    
    
Agnieszka Modrzejewska
Agnieszka ModrzejewskaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Archiwum Narodowe - Londyn z dnia 2007-04-14, 20:44 :
a gdzież to Panią można znaleźć? Bywam często.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 10, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców