Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: por.pil. Piotr Ozyra (2007-08-27,08:17)

Czy ktos wie w jakim charakterze por.pil. Piotr Ozyra w lipcu 1940 roku przebywał w 15 E.F.T.S w Carlisle? Wg. dokumentu, który własnie trzymam w ręku miałby tam być instruktorem...    
Pozdrawiam
piotrDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 6, strona 1 z 1

(6) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-27, 08:17 :
Cytat:
Dziękuje za informację Wojtku! Moją poprzednią wypowiedź poprzedziłem sformułowaniem "Niczego nie przesądzając" podkreślając (może mało dobitnie?), że nie rozstrzyga ona kwestii.

A ja skomentowałem tylko Twoją wypowiedź, że jedno z drugim się nie łączy i OTU-owski kurs nie przeszkadzał Ozyrze w byciu instruktorem w Carlisle.    

Cytat:
Nomem-omen sam na swojej stronie piszesz, że Ozyra był instruktorem w 55 OTU (www.polishairforce.pl/ozyra.html).

Zlepek dwóch faktów: bycia instruktorem w Carlisle i kursu w 55 OTU. Już poprawiłem, dziękuję.
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-27, 06:41 :
Cytat:
Jedna rzecz instruktorka, a zupełnie inna kurs bojowy w OTU. Znane są przypadki, że doświadczony instruktor z EFTS/SFTS przed podjęciem służby w dywizjonie musiał przejść OTU (np. F/Lt Tadeusz Wierzbowski).

Witam!    

Dziękuje za informację Wojtku! Moją poprzednią wypowiedź poprzedziłem sformułowaniem "Niczego nie przesądzając" podkreślając (może mało dobitnie?), że nie rozstrzyga ona kwestii. Nomem-omen sam na swojej stronie piszesz, że Ozyra był instruktorem w 55 OTU (www.polishairforce.pl/ozyra.html).     

Pozdrawiam    
Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-27, 00:20 :
Wojtku    
Szkoda, że Cię tu nie ma. Jestem spompowany, a jeszcze czeka mnie jutro i pojutrze. ;)    
Absolutnie masz rację i jak sam już wiesz, pewnymi "źródłami informacji" nie należy się przejmować. :0
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-26, 23:58 :
Cytat:
Niczego nie przesądzając….„Meldunek o organizowaniu 317 dyonu myśliwskiego” Brzeziny do Pawlikowskiego z 6 III 1941 r. (Ldz. 3/tjn/41): „[…] Proszę o spowodowanie przydzielenia por. Ozyrę Piotra, jak tylko ukończy przeszkolenie w 55 O.T.U.”.

Jedna rzecz instruktorka, a zupełnie inna kurs bojowy w OTU. Znane są przypadki, że doświadczony instruktor z EFTS/SFTS przed podjęciem służby w dywizjonie musiał przejść OTU (np. F/Lt Tadeusz Wierzbowski).
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-26, 21:44 :
Witam!    

Niczego nie przesądzając….„Meldunek o organizowaniu 317 dyonu myśliwskiego” Brzeziny do Pawlikowskiego z 6 III 1941 r. (Ldz. 3/tjn/41): „[…] Proszę o spowodowanie przydzielenia por. Ozyrę Piotra, jak tylko ukończy przeszkolenie w 55 O.T.U.”.     

Pozdrawiam    
Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: por.pil. Piotr Ozyra z dnia 2007-08-26, 21:05 :
Pewni dotarłeś i to tego wątku, który wydłubałem z kroniki... co prawda nie jest to dokument urzędowy, ale zawszeć to jakiś ślad...

Grześ
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 6, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców