Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: 303 na sprzedaż (2008-07-16,14:10)

Dla chętnych "zbieraczy" pamiątek nie lada okazja: Niestety trzeba mieć zasobną kieszeń. Licytacja rozpoczyna się od 10.000,00 USD    

cgi.ebay.com/The-Kosciuszko-Squadron-Poland-UNICUM_W0QQitemZ270254795724QQihZ017QQcategoryZ36046QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem    

Ponieważ linki w aukcji działaja bardzo krótko pozwoliłem sobie skopiować jedno ze zdjęć, aby nie umknęło później w archiwum ebay'a.    

Jestem ciekaw, czy udałoby się zidentyfikować kogo to była maszyna ?

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

(5) Re: 303 na sprzedaż z dnia 2008-07-16, 14:10 :

Cytat:
Jeszcze nikt się nie zdecydował :)

Widzę, że cena zeszła do 3,000USD, ale To i tak nie pomoże.    

Kolega Wojtek M. nadesłał mi następujący link:    

forum.keypublishing.co.uk/showthread.php?t=82519    

W skrócie nie przedłużając zbytnio,( gdyż sprawa ma posmak trącący oszustwem). Okazało się, że ta „blaszka” była kiedyś do kupienia na ALLEGRO. Po konsultacji ze specjalistami od Spitfire / Hurricane (Wojtek M, Robert G) wydało się, że to falsyfikat stworzony na bazie blach prawdopodobnie od Lima. Blaszka wróciła do pierwotnego ‘”właściciela” gdzie kupił ją ktoś z Niemiec za 152,00 ZŁOTE. Nowy właściciel, zapewne chcąc wykorzystać okazję postanowił ją „puścić dalej”. Już za konkretną cenę. Myślę, że ta obniżka i tak nie pomoże w zbyciu się „tej mało finezyjnej podróbki”.    
Wojtek: Dziękuję.     

Szkoda, że znajdują się oszuści, którzy w ten sposób żerują na niewiedzy entuzjastów historii lotnictwa.    

(4) Re: 303 na sprzedaż z dnia 2008-07-14, 22:18 :
Jeszcze nikt się nie zdecydował :)    

Podaję poprawiony link do aukcji, poprzedni nie wchodził.    

cgi.ebay.com/The-Kosciuszko-Squadron-Poland-UNICUM_W0QQitemZ270254795724QQihZ017QQcategoryZ36046QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem    
(3) Re: 303 na sprzedaż z dnia 2008-07-13, 23:28 :

Witam.    

Może na początek dodam, że jest to "część" ze Spitfire'a i teraz zaczynamy poszukiwania.    
Powodzenia.    

W.G
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: 303 na sprzedaż z dnia 2008-07-13, 23:27 :

Witam.    

Może na początek dodam, że jest to "część" ze Spitfire'a i teraz zaczynamy poszukiwania.    
Powodzenia.    

W.G
(1) Re: 303 na sprzedaż z dnia 2008-07-13, 23:27 :

Witam.    

Powodzenia.    

W.G

znalezionych: 5, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców