miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) (2018-08-04,18:55)

Aby entuzjaści historii lotnictwa polskiego z okresu 1940-1947 nie czuli się zawiedzeni odwiedzając to forum postanowiłem (po długim namyśle) otworzyć następny temat. dotyczący tego właśnie okresu w historii polskiego lotnictwa.     
Będę (a mam nadzieję, że inni koledzy również), zamieszczał w nim zdjęcia pojawiające się od czasu do czasu na internetowych aukcjach i nie tylko.     
Zabawa, jak w poprzednich tematach ("Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik", "Nieustający konkurs bez nagród, ale z satysfakcją") , będzie polegała na dopisaniu historii do zdjęcia, rozpoznawaniu osób, typów i egzemplarzy samolotów będących na wyposażeniu polskich dywizjonów w Wielkiej Brytanii. W temacie tym będzie również miejsce na zdjęcia z Francji.     

Nie ukrywam, że liczę na pomoc i udział w tej zabawie Piotra, Wojtka, Roberta i innych kolegów, którym bliski jest ten okres w historii lotnictwa polskiego.    

Tak więc zaczynamy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 528, strona 42 z 53
«  -  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  -  »

(118) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 17:55 :
Wiesławie, kwestia dotyczyła rozpoznania samolotu a nie odnoszenia się do jakichkolwiek wypowiedzi osoby o wspomnianym przez Ciebie imieniu. Przecież osoba (o nietykalnym imieniu) nie ma monopolu na historię 303.DM.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(117) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 17:38 :
Panie Dariuszu Kulesza.    
Problem z panem jest taki, że przypominasz pan grypę. Pojawia się ona nagle i zwala z nóg.    
Pominę pana uwagi na temat mojej pazernosci. Jako dobry chrzescijanin może rozdasz pan cały swój majątek ubogim, by udowodnić swoją wyższosć?    
Jeżeli bowiem wszystko co pojawia się w zasięgu pańskiego wzroku jest automatycznie pana własnoscią, to aż się boję o szyby wystawowe w pana miescie.    
Tak się dziwnie składa, co potwierdzić może przynajmniej kilka osób na tym Forum, że dzielenie się materiałami z ludźmi, którzy znają się na rzeczy - a nie krzykaczami jak pan - nigdy nie sprawiało mi kłopotu. Wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę gdy mogę pomagać i na pomoc liczyć.    
Całe szczęscie że fotki pojawiają się na aukcjach internetowych, bo ludzie którym one są z wielu powodów drogie mogą je uchronić od zapomnienia.    
Niestety widzę, że trudno z panem Dariuszem będzie znaleźć wspólny język... nawet z okazji Wigilii, gdy niektórzy zaczynają mówić ludzkim głosem.    
Wszystkich POZOSTAŁYCH pozdrawiam.
piotr
(116) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 15:51 :

Witam.    
Panowie, spokojnie o co Wam chodzi. Śledzicie przecież dyskusje na Myśliwcach i powinniście pamiętać incydent a jeżeli nie to proszę osobiście na kontakt z Właścicielem strony to Wam wytłumaczy.     
Jak wspomniałem nie chodzi o zdjęcia a wpisy na Myśliwcach autorstwa Pana Jacka. Właścicielem zdjęć Jacek nie jest ale autorem swoich postów tak i wyraził w tej kwestii "życzenie".    

W.G
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(115) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 15:48 :
Panie Dariuszu    
Wydaje się że mamy odmienny pogląd na święte prawo własności.Dla mnie osoba która przypisuje sobie oraz dysponuje nie swoją własnością ,czerpie z tego korzyści bez zgody właściciela jest najzwyklejszym w świecie złodziejemTak zostałem wychowany w końcu VII Nie kradnij.Jak widać okres PRL jaki i poniekąd III RP spustoszył w ogromnej rzeszy społeczeństwa szacunek dla czyjejś własności( wystarczy spojrzeć na ilość nielegalnych kopii systemu Windows na komputerach sporej liczby naszych rodaków)Idąc tokiem pańskiego rozumowania polscy historycy i kolekcjonerzy którzy często za ogromne pieniądze zakupują na aukcjach fotografie,dokumenty etc. aby opublikować je w swoich publikacjach są najzwyklejszymi w świecie "frajerami"Wystarczy przecież skopiować i obrobić scan bądź odwiedzić Helmuta,Hansa czy Jurgena ,dać mu po pysku i ukraść interesujące przedmioty.Do tego Pan zmierza?Niestety drogi Panie jesteśmy w Europie a nie w Azji.Skądinąd pański punkt widzenia wyjaśnia negatywny stereotyp Polaka jako złodzieja panujący wśród części niemieckiego społeczeństwa.Całe szczęście dzięki działaniom między innymi naszych kolekcjonerów ta opinia staje się coraz rzadsza.Co do pańskich postów nr112,113 myślę że brak komentarza będzie najlepszym komentarzem.To już chyba wszystko co miałem Panu do przekazania.    
Pzdr.     

PS Byłbym zapomniał a to przecież świąteczny czas.Życzę więc Panu oraz Wszystkim miłośnikom polskich skrzydeł Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia,zdrowia i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.
Monte Christo
(114) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 13:30 :
Dodam tylko że nie jestem żadnym ciułaczem kolekcjonerem, lubię tematykę związaną z historią lotnictwa jak i PSP.    
Innymi słowy oglądacz , czytacz.    

P.S.    

Śmieszy mnie skakanie sobie do gardeł panów historyków jak i pseudo historyków.    

W moim mniemaniu celem nadrzędnym historyka czy też propagatora danego tematu jest nade wszystko krzewienie owej wiedzy dla potomnych , inaczej jest to zwykłe pseudo nadymanie które zawsze kończy się tekstem dotyczącym poświęceń i wyrzeczeń oraz wydawanych pieniędzy owego "naukowca".
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(113) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 13:24 :
Tak poza tym , jako patryjota to jesteś Pan dosyć pazerny, skoro nie chcesz się Pan podzielić wspólnym dobrem.    
Oczywiście to Pańska sprawa , tylko trochę to obłudnie brzmi " Ja mam , ale nie dam bo jestem patryjotą ".    
Takie pieprzenie.    
Znam takich zbieraczy, całe życie ciułają , niedojadając ,a i tak tego "zbioru" do grobu ze sobą nie zabiorą.    

Śmieszne.
(112) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 13:18 :
Hehe dobre sobie.    

Panie Piotr , a Pan robiłeś owe foty !?    
Łatwo sobie przywłaszczamy cudze ?    

Kopia panowie to nie oryginał.    

Każde zdjęcie opublikowane w internecie jest własnością społeczności internetu ,koniec i kropka.    

Możemy zrobić próbę tego kto ma rację.    

Proszę umieścić tu jedno ze " swoich" zdjęć , ja je rozpropaguję.    
Proszę wcześniej napisać wszelkie formułki dotyczące praw autorskich "swoich dzieł" , i zobaczymy , to jak zrobimy próbę ?    

(111) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 12:16 :
To dlaczego, jako patriota, pan tych "fot'' nie skupujesz? Jeżeli owe "foty" pstryknął dziadek owego Hansa to nic dziwnego w czyim są posiadaniu. Zresztą wyjasnię panu, iż w sytuacji gdy przyjdzie mi ochota umiescić na tym Forum jedno ze zdjęć z mojej kolekcji, nie zmienia to faktu że dalej nie jest ono pańskim. Generalnie prawo autorskie do tego zdjęcia (co było swego czasu tematem również moich pytań - i zostało wyjasnione) należy do osoby, która zrobiła zdjęcie, co oczywiscie po tylu latach nie zawsze można udowodnić oraz egzekwować.    
Pytanko?
piotr
(110) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-22, 11:32 :
>Monte Christo     

Panie kolego internauci to już swoista globalna społeczność.    

Poza tym zginęło 6 000 000 moich rodaków.     

Dlatego marszczę się jak jakiś koleś Helmut,Hans czy Jurgen kupczy fotami "sukcesów" z Polski itp.    

Pytanko?
(109) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2008-12-21, 20:12 :
Cytat:
Szanowny hrabio Monte Christo

Dajmy spokój z tytułami;)    
Cytat:
Nie chodzi o zdjęcia a tekst, a właściwie Autora tekstu odpowiedzi na podobne pytanie Grzegorza z tematu "Zdjęcie Spita z 303".     
Jakiś czas temu Autor odpowiedzi - Jacek - wraził "życzenie" aby na tym forum nie poruszać tematów których on jest autorem.

Czyżby Pan Jacek miał monopol na niektóre informacje i obowiązuje nas tu obecnych autocenzura?Samolot widoczny na zdjęciu można dość łatwo zidentyfikować,wystarczy skorzystać z kilku publikacji których autorem nie jest bynajmniej Pan Jacek.Pan Piotr chyba lepiej wyjaśnił ten problem.    
Cytat:
>Monte Christo     

Wszystkie zdjęcia opublikowane w necie są własnością oglądaczy

To chyba na wschód od Bugu ,Panie Dariuszu?
Monte Christo

znalezionych: 528, strona 42 z 53
«  -  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców