Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 11 z 16
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

(58) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 19:42 :
"Bohaterstwo, poswiecenie, wola walki itd. itp. to objawy raczej marginalne, w kazdej armii swiata. Natomiast 99% zolnierzy nie chce umierac dla nikogo, tylko przeżyc",napisał Marius Emmerling.Naprawdę,gdzie ten chłopak się chował?Powie Pan zaraz,że czynię w stosunku do Pana personalne wycieczki,ale to Pan nic nie rozumie.Na przykład nie rozumie Pan,że chęć przeżycia nie ma nic wspólnego z brakiem gotowości do poświęceń,nie rozumie Pan różnicy między fanatyzmem a bohaterstwem i w dodatku usiłuje Pan wmówić nam,że nasi lotnicy odbyli swą wojenną odyseję z chęci ratowania własnej skóry. Bo nie chcieli(albo może chcieli) umierać za Becka?????!!!!!!Podobnych bzdur nigdy w życiu nie czytałem.Widzi pan ,oni byli ponadprzeciętni,a Pan tego nie rozumie i w dodatku nie chce się z tym pogodzić.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(57) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 19:39 :
Witam, ja tylko na chwilę, w TV nic nie ma...;-)    

Panie Mariusie    
Cytat:
bo musieli fruwac na starych gratach jak np. P.7a
Tak kilka przykładów z brzegu: 1941 Jugosławia; latanie na Hawker Fury, Filipiny; walka na P.26, Rosja sowiecka okupująca Kresy Wschodnie; piloci WWS latają na I-152-153, I-16, Bułgaria 1944; część pilotów lata przeciw B-17, 24, na Awiach 534 itp, itd. przykłady można mnożyć. Sęk w tym że jeśli się chce bronic Kraju to walczy sie na tym czym sie dysponuje. Z drugiej strony jak klasyfikowac pilota który na takim gracie zestrzeliwuje przeciwnika mającego nowocześniejszy samolot? Robic od razu z niego Asa? Co z niemieckimi pilotami którzy dali się ustrzelic pilotowi siódemki? Jak ich klasyfikować?    

Panie Piotrze o co chodzi z ta oceną Gładycha przez BHL? Można coś bliżej?    

Panie Krzysztofie S z tego co pamiętam to jedynie we "Władcach Nieba" (jakiś czas temu wyd. Kagero) niejaki G. Loske oceniał Polaków jako bardzo zawziętych wręcz zajadłych przeciwników, nie wiadomo czemu nie lubiących Niemców. Tylko tyle mi się przypomina na ten moment.    

A co do BoB to Wiesiu ma racje. Wystarczyło że Luftwaffe trafiła na bardziej zorganizowanego przeciwnika z nieco lepszym sprzętem i od razu kłopot i pokątne tłumaczenia...
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(56) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 19:14 :
Biednyś Pan ,biedny.Najpierw to ja Pana zaatakowałem,tak?Coś Panu to przypomina z historii,tak?Chyba,że czujesz się Pan atakowany,kiedy ktoś pisze,że Polacy wnieśli ważny wkład w Bitwę o Anglię,a przypomina to Panu" tych pieruńskich Poloków co naszo radiostacja w Gleiwitz napadli".Choćbys Pan nie wiem jak cyganił,już wystawił Pan sobie świadectwo pisząc te żenujące głupoty o naszych lotnikach w wojnie obronnej.No chyba że według pana tobyła "konstruktywna krytyka".Tym bardziej współczuję.
krzysztof s
(55) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:23 :
Cytat:
Człowiek ten cierpi wg mnie na jakiś nieprawdopodobny kompleks niższości,którego usiłuje się pozbyć ,atakując zajadle wszystkich,którzy choć wspomną o udziale naszych świetnych Dywizjonów w wojnie na zachodzie.

Panie Krzysztof, na razie to pan atakujesz - i to personalnie. Wystarczy troche konstruktywnej krytyki i juz czujesz sie pan atakowany? Czyzby jakies narodowosciowe kompleksy?!    
Naprawde szkoda czasu na pana. Pan masz naprawde jakis problem, bo najpierw atakujesz innych, a potem wypisujesz, ze to pana atakuja. Cos mi to przypomina z historii, no ale zostawmy to juz.    
Doswidania panu.    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(54) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:20 :
Cytat:
Myślę,że jak tak dalej pójdzie,to sam zostanie na tym forum.

A nie.    
Jako Folksdojcz Specjalnej Troski zostanie pod bardzo troskliwą opieką. ;)    

Forumowicz
(53) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:19 :
Cytat:
Gdybyście, Towarzyszu, mieli IQ choć ciut wyższe od jamnika (70), to może moglibyśmy dyskutować o kulturze...

Zanim piszesz pan o IQ kogokolwiek, zmierz pan najpierw swoj wlasny. Bo okaze sie, ze bedzie jeszcze nizszy, niz ten od jamnika i bedzie kolejne posmiewisko.    
(52) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:17 :
Cytat:
Ty wolisz tych którzy widzieli przeciwnika uciekającego, wyskakującego ze strachu ze swojego samolotu itp.

Cytat:
Zarzucasz nam, że wierzymy w mity, legendy, to Ty jednak żyjesz w swoim świecie mitów o niezwyciężonej Luftwaffe.

Wieslawie, nic nie zrozumiales. Dlaczego - i tu odnosze sie takze do kilku innych forumowiczow, nie potrafisz odroznic swiata czarnobialego - jak w wydaniu kilku zagorzalych patriotow, od swiata kolorowego ? Nic nikomu nie zarzucam, lecz biore pod uwage wszystkich - cala szara mase, a nie tylko kilku "najlepszych". Pisze "KILKU" najlepszych, gdyz wiem - w przeciwienstwie do Ciebie, ze armie nie skladaja sie z samych bohaterow i ponadprzecietnych lotnikow. Bohaterstwo, poswiecenie, wola walki itd. itp. to objawy raczej marginalne, w kazdej armii swiata. Natomiast 99% zolnierzy nie chce umierac dla nikogo, tylko przezyc. Wszystko jedno czy na czele panstwa stoi Bonaparte, Spartacus, Adolf, Stalin czy Beck.    
(51) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:02 :
Szanowny Panie W.G.Znam wypowiedż H.Dowdinga o udziale Polaków w Bitwie o Anglię,sam ją przytaczałem na tym forum.Zakładając ten temat byłem po prostu ciekaw,czy ktoś z Forumowiczów zetknął się może z wypowiedziami strony niemieckiej,wszystko jedno,pochlebnymi,czy nie, na temat udziału naszych lotników w Bitwie o Anglię,czy też w innych działaniach na zachodzie.Abstrahując od tego,jaki był cel nagłaśniania owego udziału przez Brytyjczyków,w czasie Bitwy było o tym głośno.Nie wierzę ,żeby Niemcy jakoś tego nie skomentowali.Ja nie szukam potwierdzenia ponadprzeciętnych naszych osiągnięć przez przeciwników,jestem ich dostatecznie pewien i bez tego.Ciekaw jestem po prostu i tyle!Ale jakoś tak ,nie wiem dlaczego ; ) , od początku bylem pewien,że pierwszy zabierze głos p.Emmerling,i tak też się stało.Człowiek ten cierpi wg mnie na jakiś nieprawdopodobny kompleks niższości,którego usiłuje się pozbyć ,atakując zajadle wszystkich,którzy choć wspomną o udziale naszych świetnych Dywizjonów w wojnie na zachodzie.Próbowałem go skłonić,żeby nie psuł mi zabawy,nic z tego nie wyszło.A to co ostatnio nawypisywał,sprawiło,że w ogole żałuję,że zacząłem pisać.Myślę,że jak tak dalej pójdzie,to sam zostanie na tym forum.    
Z poważaniem    
krzysztof s
(50) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:01 :
Na nic ten Kulturkampf, Towarzyszu Partyjny Emmerling.     
Gdybyście, Towarzyszu, mieli IQ choć ciut wyższe od jamnika (70), to może moglibyśmy dyskutować o kulturze...    

Cytat:
Doswidania

A doswidania, doswidania, Towarzyszu.    
Całuski dla towarzysza Honeckera i całej cudnej DDR w Valhalli.    
Głupkowaty Pseudonim
(49) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-30, 18:01 :
Cytat:
Ludzie, dajcie sobie spokój z dyskusjami z kolejnym wcieleniem Romana tylko zróbcie coś konstruktywnego. Np. zestawcie co bardziej interesujące wypowiedzi naszego folksika (bo Niemcem to on na pewno nie jest) i przetłumaczcie na angielski, co by świat miał się z czego pośmiać w nowym roku.

Tak, tak, jak najbardziej, bedzie kolejne posmiewisko. Niech ludzie z kultura sobie poczytaja w jaki sposob co niektory tutaj odnosi sie do drugiego...    

znalezionych: 158, strona 11 z 16
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców