Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 16 z 16
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

(8) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 15:24 :
Cytat:
Co do "głupkowatych "pseudonimów,to sądzę,iż używają ich ludzie,którym wstyd,że podejmują dyskusję z kimś takim jak Pan.
    
    
Prawda.    
Polemika z Emmerlingiem to plama na życiorysie.    
    
forumowicz
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 15:21 :
I dla równowagi,dla ludzi zainteresowanych tematem,a nie za..ywaniem historii:    
"Przez takich ludzi jak Skalski przegraliśmy Bitwę o Anglię,ale dzięki takim jak on zniknęła ponura wizja nazizmu,która zagrażała swiatu"    
Adolf Galland
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 15:16 :
Szanowny panie Emmerling!Nic Panu nie dyktuję i nie mam najmniejszego zamiaru.Mam jednak prawo do wyrażenia mojej opinii na Pański temat i powtarzam-jest Pan niemile widziany w założonym przeze mnie temacie,gdzie,zamiast rzeczowej dyskusji ,zaraz zacznie się pyskówka,jak w każdym temacie,w którym Pan zabiera głos.Na temat nieprzeciętnych sukcesów polskich pilotów pisali ludzie o wielkim autorytecie,i choćbyś się Pan ze..ał,to nie jesteś Pan w stanie tego zalać swoją brudną wodą.Co do "głupkowatych "pseudonimów,to sądzę,iż używają ich ludzie,którym wstyd,że podejmują dyskusję z kimś takim jak Pan.Czy mam wiedzę czy nie to nie Pańska sprawa,natomiast to co Pan wypisuje daje mi dużą wiedzę na temat Pańskiej osoby.Otóż uważm na tej podstawie,że "glupkowaty" to Pan jesteś.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 13:48 :
Cytat:
Moim ulubionym przykładem jest walka 18 sierpnia 1944r sq No315.     
Nasi przesadzili o jakieś 40% , niemiaszki o jakieś 200 %.
    
    
Jakimi zrodlami sie pan posluguje, jesli mozna zapytac ?    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 13:46 :
Panie Krzysztof S,    
mimo iz ujawnia sie pan tutaj pod roznymi glupkowatymi pseudonimami, nie posiada pan jeszcze monopolu na to forum i nie bedzie pan tez nikomu nic dyktowal.    
Pisanie o "nieprzecietnych sukcesach" jest wlasnie takim laniem wody i pan ma do tego duze sklonnosci lub po prostu zero wiedzy.    
Pozdrawiam,    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 11:17 :
Panie Emmerling,to jest forum miłośników polskiego lotnictwa myśliwskiego,a nie enerdowskiego,więc w załozonym przeze mnie temacie nie jest Pan mile widziany.Chyba że Pan przestanie lać wodę i zacznie pisać na temat.Innych Panów proszę o przykłady,a nie wdawanie się w dyskusję z P.Emmerlingiem.Z poważaniem    
krzysztof s
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 11:02 :
Pewnie tak samo Niemcy powinni podzielić przez 3 swoje sukcesy nad Anglią , jak i ogólnie zweryfikować swoje późniejsze sukcesy.    
Moim ulubionym przykładem jest walka 18 sierpnia 1944r sq No315.    
Nasi przesadzili o jakieś 40% , niemiaszki o jakieś 200 %.    
Mimo że niemiaszki liczyli owe wraki, hehheee.    
    
Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku.
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-29, 10:55 :
"Nieprzecietne polskie (i nie tylko) sukcesy" w Bitwie nad Anglia byly wynikiem (glownie) angielskiej propagandy, dlatego w Luftwaffe nikt nic takiego nie musial komentowac. Niemcy sami dobrze wiedzieli jakie mieli straty, w koncu potrafili policzyc wlasne wraki.    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 16 z 16
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców