Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 2 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(148) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-03, 01:05 :

Buahahahahahhahahahahahahahahahahaha...!!!!    

Marius 'Machlus' Emmerling zafundował nam POSMIECH miesiąca.     
O dzięki ci, Futbolowy Nieudaczniku. Napisz coś jeszcze, napisz koniecznie!    

Buahahahahahhahahahahahahahahahahaha...!!!!    

Forumowicz
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(147) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-03, 00:55 :
Cytat:
machlowali ile wlezie.

Was ist "machlowali", du Dummkopf??    

Jaki cenny wkład w językoznawcze nauki Mariusa 'Posmiech' Emmerlinga. "Machlowanie" to ani chybi metoda badawcza zastosowana przez Naszego Najukochańszego Szajs-Eksperta z DDR.     

"Luft-Machle nad Polską" - autor Mariuszek Emmerling vel Brunatny Fuhrer dla folksdojczów.
PZL P-7
(146) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-03, 00:31 :
"Czesc forumowiczow powinna zatem przejsc dodatkowy kurs j. polskiego pod tytulem: "dlaczego nie potrafie czytac?", a dla bardziej zaawansowanych: "Dlaczego nie rozumiem co jest napisane..."raczył napisać nam P.Marius. Nie dosyć,że znosimy Pańską arogancję,to jeszcze mamy się na kursach uczyć o Pańskich dysfunkcjach?Nie obchodzi mnie,dlaczego Pan nie umie czytać,zapewne to jest przyczyna,dla której nie rozumie Pan co jest napisane.Ale nie bój Pan,pomału nauczymy!
krzysztof s
(145) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-03, 00:24 :
Cytat:
A Bitwa o Anglie, panie jezykoznawco, w ktorym z wymienionych krajow miala miejsce? O niej sie pan raczyl wypowiedziec...

Tak, ale tu to juz Anglicy maczali palce i machlowali ile wlezie. Komisja nie musiala sie wiec nawet zbytnio wysilac... I tak najwiekszy ubaw mam z ludzmi, ktorzy wierza slepo w "ustalenia" komisji odnosnie Polski i Francji. Swiety Mikolaj z ciezarowka pelna darow..., no ale nie psujmy komus pieknych marzen...    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(144) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 23:15 :
Cytat:
A Bitwa o Anglie, panie jezykoznawco, w ktorym z wymienionych krajow miala miejsce?

Nasz ulubiony brunatny szajs-experte z pewnością wszystko wie. Sie mu tylko "zapomniało"... Farfluchte...    

inny forumowicz
(143) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 22:36 :
A Bitwa o Anglie, panie jezykoznawco, w ktorym z wymienionych krajow miala miejsce? O niej sie pan raczyl wypowiedziec...
piotr
(142) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 22:28 :
... to nie jest zaden "big deal". Zwyczajny przyklad, ktory przyszedl mi do glowy. Chce sie tylko przekonac czy ekspert wie o czym pisze i tyle.    
Nie kryje sie za tym zaden ''kruczek"...
piotr
(141) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 22:28 :
Cytat:
Najwyrazniej przyklad Gladycha nie byl wlasciwy - bo ze p. Emmerling nie wie o co chodzi, jestem w stanie pojac. Napisal on o praktykach Komisji Bajana, porownywalnych do dzialan Swietego Mikolaja.

W sprawie komisji Pan E. odnosil sie do lat 1939-1940 (Polska i Francja). Czesc forumowiczow powinna zatem przejsc dodatkowy kurs j.polskiego pod tytulem: "Dlaczego nie potrafie czytac?", a dla bardziej zaawansowanych: "Dlaczego nie rozumiem co jest napisane w moim ojczystym jezyku?" .    
Ale prosze sie nie martwic brakami, w calej Europie pojawiaja sie podobne problemy. Mlodziez nie ma czasu na nauke...    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(140) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 22:18 :
Cytat:
Prosze zatem specjaliste od polskich zwyciestw o skomentowanie claimu Langhamera z operacji Veracity II z 30 grudnia 1941 roku.

Prosimy wszystkich aby zechcieli na chwilę powstrzymać się od wpisów. Poczekajmy na to co nasz brunatny szajs-experte od spraw polskich ma do powiedzenia.    

Na, komm hier...    

inny forumowicz
(139) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 21:39 :
Panie Tomaszu, wyglada na to ze ujal mi pan dobrych kilka lat no i troche poskapil szacunku;)    
Najwyrazniej przyklad Gladycha nie byl wlasciwy - bo ze p. Emmerling nie wie o co chodzi, jestem w stanie pojac. Napisal on o praktykach Komisji Bajana, porownywalnych do dzialan Swietego Mikolaja. Tyle, kwestia potraktowania Gladycha czy Lanowskiego to inna sprawa. Mowie o finalowym rezultacie.    
Prosze zatem specjaliste od polskich zwyciestw o skomentowanie claimu Langhamera z operacji Veracity II z 30 grudnia 1941 roku. Zostawmy wycieczki osobiste, porozmawiajmy o danych...
piotr

znalezionych: 158, strona 2 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców