Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 4 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(128) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 17:17 :
Oczywiscie, bo tu nie chodzi o to czym kierowała się Komisja Bajana (a czym - wiemy) kwestionując zwycięstwa na P-47 ale o to, że nie dzieliła wszystkich - jak popadło, co sugetuje nasz mędrzec zza Odry.    
Pozdrawiam
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(127) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-02, 08:56 :
Witam wszystkich    

[quote][Panie Mateo, pytanie o Gładycha skierowane było do naszego rzecznika prasowego Komisji Bajana. Proszę mu nie podsuwać odpowiedzi, bo przecież cała jego "badawczo - historyczna" egzystencja bazuje na tym co podsłucha.     
Pozdrawiam/quote]    

Panie Piotrze zawsze to jakaś odpowiedź....;-)    
Dziękuje i pozdrawiam.
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(126) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 23:56 :
Oh no!!...that monkey still flies... Tally ho!!!
Emmerlus Mellepetting
(125) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 23:52 :
Panie Emmerling!Mam na tyle dużo wspólnego z moim krajem,żeby móc z pewnościa twierdzić ,że żyją w nim inteligentni ludzie , z którymi taką taktyką niewiele Pan osiągnie.Lizusostwo byłoby może dobre w NRD, u nas tego nie lubimy.A skoro mowa o umiejętności czytania,to może rzeczywiście ma Pan rację.Może żle Pana zrozumiałem,już kilka razy wcześniej wydawało mi się ,że dzieli nas bariera(obok wielu innych-także) językowa.Zatem,zamiast prymitywnych prób marginalizowania mnie(nas?) za pomocą wazeliny proponuję zabawę pod tytułem"co autor miał na myśli pisząc wspomniane paskudztwa,cytowane także przez innych Forumowiczow jako przebój roku(samobójcy,darowana wolność i tak dalej)"?Zechce Pan nam wytłumaczyć,czy mamy trwać w błędzie i się dalej dąsać? Wybór zostawiam Panu.Dobranoc.
krzysztof s
(124) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 23:51 :
Cytat:
To co wy dwoje reprezentujecie, nie ma nic wspolnego z waszym pieknym krajem. I dobrze, ze jestescie tam tylko mocno marginalnym zjawiskiem ufologicznym, bo inaczej byloby mi bardzo smutno

Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha... Brawo!    

Scratch one Emmerling-109.    
Victory Roll!!!    

Poltergeist
(123) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 22:56 :
Cytat:
To mówi sz pan,że to o samobójcach,darowanej wolności i tym podobne bzdety to są rzeczowe argumenty?

Pan panie Krzysztofie powinien zaczac od podstaw, czyli najpierw nauczyc sie porzadnie czytac.    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(122) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 22:52 :
To co wy dwoje reprezentujecie, nie ma nic wspolnego z waszym pieknym krajem. I dobrze, ze jestescie tam tylko mocno marginalnym zjawiskiem ufologicznym, bo inaczej byloby mi bardzo smutno...    
(121) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 22:45 :
Cytat:
Ot wsio tawariszci, ja was pazdrawlaju.

Was?     
"Hans, napisz to na maszynie"    

Pisz, pisz więcej, Mein Fuhrer-Emmerling. Mów nam jacy jesteśmy. Opisz nas wszystkich. Całą Polskę opisz i wszystkich Polaków. Napisz nam całą naszą historię na nowo, na brunatno. Świat potrzebuje posmiechu na Nowy Rok.     

Gute POSMIECH fur Alles!    

inny forumowicz
(120) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 22:05 :
To mówi sz pan,że to o samobójcach,darowanej wolności i tym podobne bzdety to są rzeczowe argumenty? Faktycznie,na takie mnie nie stać,ale chętnie się jeszcze z Pańskich ponabijam.Wolę to niż odwdzięczyć się pisaniem o mordercach spod znaku swastyki itp.Auf wiedersehen partaiegenose!
krzysztof s
(119) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 21:57 :
Masz pan calkowicie racje, tylko pan z kolesiem jestescie mocni w pysku, bo na jakis rzeczowy argument was i tak nie stac. W czyms musicie byc mocni, szkoda ze akurat tylko w tym. Ot wsio tawariszci, ja was pazdrawlaju.    

znalezionych: 158, strona 4 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców