Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 5 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(118) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 21:35 :
Ad 117:No patrzcie państwo,diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni!Myślał Pan raczej,że jak zwykle zagada Pan wszystkich aroganckimi pyskówkami.A tu masz ,niespodzianka,myśmy też mocni w pysku. Niech się Pan tak nie użala nad sobą,,tylko przeczyta swoje posty,szczególnie ten o"samobójcach"albo "darowanej wolności".I nie insynuuj Pan,że nazywałem Pana Volksdeutschem.Akurat przynależność plemienna w ogóle mnie nie interesuje.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(117) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 21:14 :
Myslalem ze kultura, tolerancja i szacunek wobec innych to cos calkiem normalnego. Ale w szkole uczono Cie widac tylko bohaterstwa, a reszte niech diabel... Teraz sie domyslam ktory jestes rocznik, i nie zazdroszcze...    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(116) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 18:27 :

Marius Emmerling przekazał swoją "mądrość":    
Cytat:
Wolnosc dostaliscie juz jakies 20 lat temu, wszystko jedno czy chcieliscie ja czy tez nie.

Ucz nas, ach, ucz nas - kultury, szacunku i tolerancji. Przekazuj nam swoją "bezcenną" brunatną mądrość. Oświecaj nas każdego dnia blaskiem swojej Volks-kultury i intelektem rodem z bocznego boiska. Daj nam nadzieję na przetrwanie, bez twego DDR-owskiego kapitału "kultury", "szacunku" i "mądrości" jesteśmy po prostu zgubieni.    

Cały czas czekaliśmy na NIEGO. I ON przybył - nazywa się Emmerling. Nasz "nauczyciel", nasz "przewodnik" i "zbawiciel". Kocha nas i szanuje - Polskę i Polaków. Rozumie nas i ceni. Wiele razy o tym napisał.    

Po prostu Unsere Liebe Fuhrer.     

Jawohl, Herr Volks-Marius, Jawohl!    
Ja już kupiłem czarną koszulę i ćwiczę nieśmiało hajlowanie przed lustrem.    

Możesz, Herr Fuhrer, śmiało pisać tutaj po rosyjsku. Wyraźnie kochasz i cenisz ten język i dziedzictwo. Ucałuj Honeckera w portret.    
Tschuss.
inny forumowicz
(115) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 17:18 :
Kazdy ma prawo wyboru. Co nie oznacza, ze mozna obsmarowywac i wyzywac kazdego kto ma odmienne zdanie. To jest wlasnie to czego sie pan i panski kolega krzysztof musicie jeszcze nauczyc - kultury i szacunku w obcowaniu z innymi, nawet z rodakami i bylymi wrogami. Wolnosc dostaliscie juz jakies 20 lat temu, wszystko jedno czy chcieliscie ja czy tez nie. Wiec argument komunistycznej dzungli i malpowania u mnie nie ciagnie.    
Z drugiej strony "bzdurne teorie" trzeba najpierw udowodnic, ze sa bzdurne, bo wyzywanie tylko od glupkow, Volksdeutschow i Werwolfow to zbyt slabe argumenty.    
Do swidania tawariszci.    
(114) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 16:35 :
Cytat:
Te panskie smugi i inne uszkodzenia znajduja sie tylko w panskiej bujnej wyobrazni, tak jak te 126 zestrzelonych Heinkli - wszystko jedno czy w kampanii wrzesniowej czy w BoB.

O takich i innych sprawach napiszą nam historycy lotnictwa. Emmerling może co najwyżej nasmarować kolejny tomik bzdurnych teorii i halucynacji, który wyląduje tam gdzie poprzednie.     
W zakurzonej hurtowni taniej książki a następnie w recyklingu.    

Do swidania (tak się chyba żegna po emmerlingowemu).
Forumowicz
(113) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 16:20 :
Te panskie smugi i inne uszkodzenia znajduja sie tylko w panskiej bujnej wyobrazni, tak jak te 126 zestrzelonych Heinkli - wszystko jedno czy w kampanii wrzesniowej czy w BoB. No ale pomarzyc kazdemu wolno... Wiec zycze przyjemnych doznan.    
(112) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 15:33 :
No różnica dość znaczna,choćby taka,że Hitler kaputt,a o reszcie pogadamy jak oberwę,bo na razie nie zauważyłem,żeby tak się stało,a pan ciągniesz coraz grubszą smugę.
krzysztof s
(111) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 15:30 :
Cytat:
Wyzywanie kogos od glupkow, glabow, Volksdeutschow i Werwolfow

Jaki biedny, skrzywdzony, brunatny kurczaczek-Mariuszek. Czy ktoś ma ochotę zapłakać nad strasznym losem niewinnej a ukrzywdzonej dziewicy orleańskiej (enerdowskiej) ?    
Głupkowaty Pseudonim
(110) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 13:24 :
Tak, najpierw pan Krzysztof sobie postrzela (bo mu wolno, w koncu jest prawdziwym patriota, nie Volksdeutschem), a jak w zamian oberwie, to jest niewinny, bo przeciez strzelal innymi nabojami... Zawsze inni sa pfui, Werwolfy, V kolumna itd. ha, ha, ha. Zabawny pan jestes. Zapomniales pan tylko, ze dzisiaj mamy rok 2009, a nie 1939. Dla pana jednak zadna roznica, prawda ?    
(109) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 12:55 :
I proszę zauważyć jeszczejedno-akurat ja ani razu nie nazwałem pana Volksdeutschem.Więc niech się Pan wykaże większym sprytem, kiedy Pan próbuje robić z siebie męczennika.
krzysztof s

znalezionych: 158, strona 5 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców