Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 7 z 16
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

(98) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 15:19 :
Szanowny Panie Krzysztofie S    

Pisząc o wielowątkowści miałęm raczej na myśli te Córy koryntu przewijające się tu i ówdzie....;-)    

Co do pamiętnika Gotfrieda L. to polecam lekturę, Heinz Knoke i jego poglądy w "Walczyłem dla..." to nic w porównaniu z tym. Jeśli Pan nie czytał; to napiszę tylko tyle, że w Modelhobby (?) ukazała się swojego czasu recenzja tej pozycji i jej autor stwierdził wprost, iż całość nadaje się do postawienia delikwenta po sąd za zbrodnie wojenne. Tak jak już pisałem nic na obecną chwilę nie przychodzi mi do głowy w założonym przez Pana wątku. Może warto byłoby prześledzić ew. zachowane relacje niemieckie z poszczególnych walk w BoB? Jeśli jednak coś znajdę zaraz o tym napiszę w tym wątku.    

Pozdrawiam serdecznie     
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(97) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 15:11 :
Kompletna dzieciniada. Jesli ktos ma inne zdanie, nie przychylne zagorzalym patriotom, to jest za Adolfem i przeciwko Polakom i Polsce... Po prostu smiechu warte! Zawsze jedna i ta sama propagandowa plyta... Cos mi sie wydaje, ze kilku panow chetnie poszloby na koniku na Panzery... Dzieciniada nie z tej ziemi...    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(96) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 15:01 :
No widze że tempo dyskusji rośnie....    
Panie Mariusie w odpowiedzi na mój post napisał Pan:    

Cytat:
Panie Mateo, moze niejasno sie wyslowilem. Dlatego rozpisujac sie w ten sposob mijasz sie pan z celem. Prosze mi pokazac europejskich politykow, ktorzy zdecydowali sie na sprzedarz za granice nowoczesniejszego sprzetu produkowanego we wlasnym kraju, jednoczesnie pozostawiajac wlasnym pilotom przestarzale graty jak P.7a i kazac im na nich walczyc nie tylko z Messerschmittami, ale i z szybszymi bombowcami.     
Ponadto w takiej niekomfortowej sytuacji podczas ataku na B-17 wolalbym nawet i Emila, gdzie przynajmniej funkcjonowaly km-y i dzialka...     
Pozdrawiam,

Ja tak sobie myśle, iż każdemu z pilotów którzy musieli latać na gratach choćby tych wymienionych nacji, było obojętne czy musi to robić ze względu na sprzedaż, czy też brak zakupu/produkcji lepszego sprzętu.     

Nie wiem może sie mylę, proszę mnie poprawić, ale zaczynam odnosić wrażenie, iż chce mi Pan udowadniać iż gorszych decydentów niż polscy w 1939 roku (i wcześniej) nigdzie nie było.... Tymczasem wyraźnie napisałem w poprzednim poście, że rozmawiamy o pilotach a nie o politykach.... Jaki jest zatem cel tej dyspóty, skoro ja mam się z nim mijać?    

Pozdrawiam
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(95) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 14:41 :
Panie Mateo!    
Z niezmierną przykrością muszę nie zgodzić się z Sz.Pana twierdzeniem,że dyskusja jest wielowątkowa.Niestety,jak już wielokrotnie na tym forum,jej praktycznie jedynym wątkiem stał się nieszczęsny Marius Emmerling i jego fobie.Jedynym urozmaiceniem jest to,że niektórzy widzą go na drzewie,inni znów na dnie jaskini.Najbardziej jest to przykre dla mnie,jako założyciela tematu.Swoją drogą, jak on tej Polski nienawidzi.Tej, tamtej,pewnie każdej.Niemniej serdeczne dzięki za     
Loskego.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(94) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 14:27 :
To tylko dla przypomnienia, żeby nikt tego nie przeoczył. Najnowsza porcja pogardy dla Polaków ze strony folksdojcza Emmerlinga, hit końca 2008 roku, kilka postów niżej.    

Cytat:
W Polsce byl jednak problem, bo musieli fruwac na starych gratach jak np. P.7a, do ktorych zaden "normalny czlowiek" by nie wsiadl, chyba ze mial na nazwisko samobojca i zyl taka idea. Pozniej mieli zas sporo latwiej, bo w Anglii mogli zeznawac co chcieli, a wyspa potrzebowala roznych bohaterow, aby lud uwierzyl w przetrwanie.     
Dlatego tez wszystkie ustalenia Komisji Bajana odnosnie Polski 1939 i Francji 1940 na wzorze RAF i niekrytyczne przyznawanie zwyciestw kazdemu kto chial miec cos zestrzelone na koncie, mozna porownac ze Swietym Mikolajem rozdajacym prezenty. RAF odnosnie BoB (i nie tylko) dzialal podobnie. Dlatego

Forumowicz
(93) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 14:11 :
Cytat:

Sam sie pan prosisz, juz niebawem zobaczymy jaki pan jestes odwazny...     

Spróbuj, folksdojczu, spróbuj...    
czytelnik
(92) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 14:07 :
Cytat:
Cytat:    
Prosze sie zastanowic, czy podszywanie sie pode mnie bedzie sie panu oplacac. Z latwoscia da sie stwierdzic kim pan jest lub z jakiego komputera zostala wyslana ta wiadomosc. Ostatnio czytalem o podobnym przypadku i ktos znalazl sie za to w bardzo duzych klopotach...     

Och jaki ja groźny jestem, jaki straszny!     
PRAWIE jak Niemiec. Zastraszę wszystkich i ogłoszę co wolno a co nie.     

Sam sie pan prosisz, juz niebawem zobaczymy jaki pan jestes odwazny...    
(91) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 14:04 :
Cytat:
Niestety pisząc o "koslawych" przykładach popełnia Pan błąd, czy też jak mawia J.Tomaszewski - postać zapewne Panu znana, "wielbłąd". Otóż ta sama Jugosławia miała na wyposażeniu w tym samym czasie także Bf 109 (z tego co pamiętam to Niemcy sprzedali te maszyny kosztem swoich jednostek myśliwskich w imię tzw. polityki sojuszniczej....), Sowieci w 1941 roku mogli i powinni latać na np. Migach 3. Bułgarzy latali także w 1944 roku na Bf 109 G-6. Jeśli jednak te przykłady Panu nie w smak to może Włochy 1943, i loty na Mc 200 (o innych typach nie wspomnę...) mimo, że produkcja nowych modeli trwała ? Japonia 1945, kiedy to niektóre Sentai latały nadal na Ki 43. A może lepszy bedzie przykład fotki z jednej z Monografii AJPresu dot. użycia Bf 109 gdzie R. Michulec zasugerował, iż widniejący na niej Bf 109 E był używany bojowo w 1944 w obronie Rzeszy (bodajże któraś z 300 - tnych JG - pisze bez papierków) ????     

Panie Mateo, moze niejasno sie wyslowilem. Dlatego rozpisujac sie w ten sposob mijasz sie pan z celem. Prosze mi pokazac europejskich politykow, ktorzy zdecydowali sie na sprzedarz za granice nowoczesniejszego sprzetu produkowanego we wlasnym kraju, jednoczesnie pozostawiajac wlasnym pilotom przestarzale graty jak P.7a i kazac im na nich walczyc nie tylko z Messerschmittami, ale i z szybszymi bombowcami.    
Ponadto w takiej niekomfortowej sytuacji podczas ataku na B-17 wolalbym nawet i Emila, gdzie przynajmniej funkcjonowaly km-y i dzialka...    
Pozdrawiam,    
(90) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 13:52 :
"Dostał,skurczybyk,dymi sie..."
Emmerlus Recycling
(89) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 13:52 :
Cytat:
Prosze sie zastanowic, czy podszywanie sie pode mnie bedzie sie panu oplacac. Z latwoscia da sie stwierdzic kim pan jest lub z jakiego komputera zostala wyslana ta wiadomosc. Ostatnio czytalem o podobnym przypadku i ktos znalazl sie za to w bardzo duzych klopotach...     

Och jaki ja groźny jestem, jaki straszny!    
PRAWIE jak Niemiec. Zastraszę wszystkich i ogłoszę co wolno a co nie.    

znalezionych: 158, strona 7 z 16
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców