Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 8 z 16
«  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  -  »

(88) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 13:38 :
Witam wszystkich. Widze, że dyskusja sie toczy od rana i rzekłbym, iż robi się wielowątkowa...    

Panie Mariusie, jak zwykle na wstępie cieszę się, że w nawale innych postów dostrzegł Pan mój. Zechciał Pan też ustosounkowac do niego, pisząc iż:    
Cytat:

Panie Mateo, bardzo koslawe przyklady, gdyz zadne z tych panstw nie sprzedawalo lepszego sprzetu za granice, niz znajdujace sie na wyposazeniu wlasnej armii. Juz tylko z tego powodu odmowilbym latania na P.7a.

Niestety pisząc o "koslawych" przykładach popełnia Pan błąd, czy też jak mawia J.Tomaszewski - postać zapewne Panu znana, "wielbłąd". Otóż ta sama Jugosławia miała na wyposażeniu w tym samym czasie także Bf 109 (z tego co pamiętam to Niemcy sprzedali te maszyny kosztem swoich jednostek myśliwskich w imię tzw. polityki sojuszniczej....), Sowieci w 1941 roku mogli i powinni latać na np. Migach 3. Bułgarzy latali także w 1944 roku na Bf 109 G-6. Jeśli jednak te przykłady Panu nie w smak to może Włochy 1943, i loty na Mc 200 (o innych typach nie wspomnę...) mimo, że produkcja nowych modeli trwała ? Japonia 1945, kiedy to niektóre Sentai latały nadal na Ki 43. A może lepszy bedzie przykład fotki z jednej z Monografii AJPresu dot. użycia Bf 109 gdzie R. Michulec zasugerował, iż widniejący na niej Bf 109 E był używany bojowo w 1944 w obronie Rzeszy (bodajże któraś z 300 - tnych JG - pisze bez papierków) ????    

Przypominam jednak Szanownemu Panu, iż dyskusja toczy się o walczących pilotach na przestarzałych samolotach i czy było to męstwo czy samobójstwo a nie o takich czy innych decyzjach polityków (- vide sprzedaż Messerów) wymuszających taką działalność na własnych pilotach. Wojna a polityka to chyba na inny wątek.    

Co odmowy przez Pana latania na P.7a to w świetle tego co naspisałem powyżej, traktuje tą wypowiedź jedynie jako osobistą Pańską deklarację i nie będę tego komentował, gdyż nie mam w zwyczaju kopać leżącego. Zapewne jakowyś bardziej lub mniej zagorzały Pański antagonista niebawem to skomentuje.    

Panie Piotrze pytałem o Gładycha i BHL. Mozna prosic o odpowiedź. Chodzi o jego sukcesy w 56 FG?    
Pozdrawiam Wszystkich.
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(87) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 12:56 :
III Rzesza z Aliantami i Ruscy przeciw Angolom na bliskim wchodzie. Oraz powolutku kitajce.... z krajami o tysiącu wysp.
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(86) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 11:27 :
Znowuś pan Amerykę odkrył,panie ładny,przecież od dawna wiadomo,że tylko jedno państwo tak naprawdę przygotowywało się do wojny.A skoro mowa o tępoci e i oddaniu Hitlerowi,to nie żadna zagadka.To wynik indoktrynacji od wczesnego dzieciństwa.Ślady tj akcji widać do dzisiaj ,choćby na tym forum.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(85) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 10:05 :
Cytat:
Mimo pomocy ruskich , Niemcom starczyło zapasów paliwa i amunicji na jedynie 2 tygodnie walk.

Cytat:
Angole nie kwapili się do wysyłania swoich wojsk.... dlaczego wiemy, nie byli przygotowani do wojny !     

My byliśmy , jak na nasze możliwości.... tylko nowoczesnego sprzętu brakowało, byliśmy zbyt biednym i młodym państwem. O tym proszę pamiętać. I nie gloryfikować skurwysynów spod znaku swastyki.

W koncu wyjdzie na to, ze tylko jedno pastwo bylo przygotowane do wojny...    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(84) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 10:01 :
Cytat:
Marius    
Kto zszedl ten zszedl, mnie sie tu na gorze podoba.

Prosze sie zastanowic, czy podszywanie sie pode mnie bedzie sie panu oplacac. Z latwoscia da sie stwierdzic kim pan jest lub z jakiego komputera zostala wyslana ta wiadomosc. Ostatnio czytalem o podobnym przypadku i ktos znalazl sie za to w bardzo duzych klopotach...    
(83) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 08:23 :
(82) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 02:19 :
Kto zszedl ten zszedl, mnie sie tu na gorze podoba.
(81) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 02:17 :
Z dyskusją? Jeżeli stosowanie przekleństw to dyskusja, to jak pan okresli pyskówkę?    
Pan wybaczy, ale chyba był jakis cel w tym, by częsć z nas zeszła z drzewa...
piotr
(80) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 01:37 :
Cytat:
I nie gloryfikować skurwysynów spod znaku swastyki.

Panie Dariuszu    

a kto tu kogoś gloryfikuje. Analiza wojsk wroga pomaga zrozumieć, czemu podbił znaczną część Europy. Z tego wiem, jaki naprawdę wysiłek w pokonanie III Rzeszy musiały włożyć państwa alianckie. Nie emocjonuje się tak przy ocenie tamtych wydarzeń, jak Pan, raczej zastanawiam np. nad tak głupim fenomenem tego, że prawie do końca wojny Hitler i naziści mieli bardzo duże poparcie wśród Niemców. Ogólnie wiadomo, z czego mogło to wynikać, ale zadziwiająca jest ślepota tego społeczeństwa. Choćby taki pilot, jak Heinz Knock. Skąd taka ślepota i tępota na otaczającą rzeczywistość?    

Dominik
Dominik
(79) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 01:24 :
Dariusz Kulesza napisał:    
Cytat:
Gdyby tak 1 września 1939 kilkadziesiąt P7a zdołało zestrzelić i staranować kilkadziesiąt maszyn LW, to niemiaszki mieliby mocny stres.Tak kilka dni pod rząd......

Dariusz 'Banzai' Kulesza.     
Hospody pomyłuj.    

Poltergeist

znalezionych: 158, strona 8 z 16
«  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców