Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: S/L Kulezycki (2009-02-24,16:50)

Witam!    

W artykule o Aircraft and Armament Experimental Establishment opublikowanym w 1947 roku w czasopiśmie "Flight"    
(www.flightglobal.com/pdfarchive/view/1947/1947%20-%200033.html?search=kulezycki) wśród pilotów zespołu zajmującego się testami maszyn cywilnych wymieniony jest m.in. S/L Kulezycki. Próbowałem znaleźć jakieś informacje o nim w dostępnej mi literaturze, ale niestety bezskutecznie. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów mógłby potwierdzić, że to "nasz" człowiek i coś więcej o tej postaci powiedzieć?    

Pozdrawiam    
Paweł
Paweł WDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

(5) Re: S/L Kulezycki z dnia 2009-02-24, 16:50 :
Witam.    
Remigiusz napisał    
Cytat:
Być może Kulezycki i Kulczycki to jedna i ta sama osoba, tylko w pierwszym przypadku błędny zapis nazwiska ?

Paweł napisał    
Cytat:
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Szukałem Kuleżyckiego, a Warszawiak mi uświadomił, że powinienem Kulczyckiego za co jeszcze raz dziękuję.

Remigiuszu tak nie może być aby "nasze władze" lepiej znały pisownię polskich nazwisk niż Anglicy. Jeżeli Anglicy napisali Kulezycki to ma być Kulezycki i to nie ma nic wspólnego z Kulczyckim. Wyobrażasz sobie aby "nasze władze" lepiej wiedziały od Anglików kto u nich pracuje?     
W.G
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: S/L Kulezycki z dnia 2009-02-24, 11:27 :
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Szukałem Kuleżyckiego, a Warszawiak mi uświadomił, że powinienem Kulczyckiego za co jeszcze raz dziękuję.
(3) Re: S/L Kulezycki z dnia 2009-02-23, 17:20 :

Cytat:
Paweł W    
No tak, Kulczyckiego znaleźć łatwiej. Ja szukałem Kuleżyckiego...     
Dziękuję.

A może nie trzeba szukać Kulezyckiego.    

Oto fragment z dokumentu datowanego na 1943 roku, technicy w instytucjach doświadczalnych RAF-u    

Być może Kulezycki i Kulczycki to jedna i ta sama osoba, tylko w pierwszym przypadku błędny zapis nazwiska ?    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: S/L Kulezycki z dnia 2009-02-23, 13:41 :
No tak, Kulczyckiego znaleźć łatwiej. Ja szukałem Kuleżyckiego...    
Dziękuję.
(1) Re: S/L Kulezycki z dnia 2009-02-03, 11:24 :
Stanisław Kulczycki    
Informacje o nim znajdzie pan w książce Jerzego Płoszajskiego "Technicy Lotnictwa Polskiego na Zachodzie 1939-1946"    
www.wydawnictwo.zp-grupa.pl/index.php?id=oferta&ns=lotnictwo

Warszawiak
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców