miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów (2009-11-03,22:08)

Witam    

zabieram tutaj pierwszy raz głos, bo uważam, że trzeba skomentować jednego z uczestników tego forum, autora. Pracowałem kilka lat w Anglii i po powrocie do kraju czytam zaległe książki.    

Z ciekawością sięgnąłem do książek Mariusa Emmerlinga "Luftwaffe nad Polską" i raz ze zdziwieniem, czasami z ciekawością czytam, co ten gość napisał. Skomentuję tylko jedną rzecz.    
W t. 1 swojego " (s. 79 i 233) dzieła bezpodstawnie oskarżył on pilota por. Goettela, że stchórzył i wyskoczył ze swojego samolotu przed atakującym go Lt. Philippem. Nie podaje on na to żadnych dowodów, a snuje tak bzdurne hipotezy. Skąd Pan wie, że to ten pilot? "...to na pewno musiał być..." To był na 100%, czy to tylko domysł.    

PANIE EMMERLING, BYĆ MOŻE ŻYJĄ JACYŚ KREWNI TEGO LOTNIKA I WYPADAŁOBY NAPISAĆ JAKIEŚ SŁOWO PRZEPRASZAM W ICH STRONĘ, POLSKIEGO CZYTELNIKA.     
SKORO JEST PAN AUTOREM, TO POWINIEN PAN ZACHOWYWAĆ JAKIEŚ STANDARDY ETYCZNE, A NIE PISAĆ TAKIE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA.    
PRZYZNAM, ŻE DOPÓKI NIE ZOBACZĘ JAKIŚ PRZEPROSIN W STRONĘ CZYTELNIKÓW, TO NIE KUPIĘ KOLEJNYCH DWÓCH TOMÓW, KTÓRE WIDZIAŁEM W JEDNEJ Z GDAŃSKICH KSIĘGARNI. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIĘCEJ OSÓB PÓJDZIE W MOJE ŚLADY.    

Z poważaniem    

Paweł Sowiński    

Paweł Sowiński  

znalezionych: 475, strona 16 z 48
«  -  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  »

(325) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-15, 00:32 :
a

a

(324) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-15, 00:26 :
a

A

(323) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 23:55 :
"Na tym poziomie na pewno sobie nie pogadamy...     
Marius"     

No patrzajcie,Ze..ała sie bida i płacze!!!!!Co to Panie, nagle odechciało się pouczać innych? Jeśli już mowa o wikipedii, to zajrzyj se Pan tam, wypierdku Goebelsa, i przeczytaj o "różnicach".To taka różnica jak między tobą a przeciętnym esesmanem!!! Od dzieci z przedszkola będzie wyzywał! Normalne dziecko z przedszkola wie co znaczy eufemizm "koncentracyjny" ! Ale jak się zamiast do przedszkola do hilfki chodziło, to efekty są!    

Z politowaniem
krzysztof s

(322) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 23:50 :
Zdjęcia z Wielunia zaiste mocne. Cóż jednak - nie pokrywają się z papierkami Emmerlinga i jego ogólną koncepcją. Zostały więc spreparowane!!!! Czego dowodzą? Ano niczego! Dowodami mogą być tylko słynne już papiery Nieomylnego.     
Kto z nim jeszcze ma ochotę dyskutować? To poniżające!     
Forumowicz

(321) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 23:44 :
Dobra szkopie, nie chcesz gadać to spływaj!
Armagedonius Recycling

(320) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 23:09 :
Cytat:
Na tym poziomie na pewno sobie nie pogadamy...
Zreszta, skoro tyle tu tak ładnie szczekających i smrodzacych piesków, to lepiej zaczekać, aż ktoś tu po panu posprząta.    

Mam nadzieję, że nie ma pan mi za złe tego co napisałem powyżej, w końcu to cytat z pańskiej wypowiedzi. Szukać dalej na jakim poziomie "kultury" nasz wybitny nibyhistoryk unikający odpowiedzi na zadawane mu pytania gada?    

Niech pan pisze dalej, coraz większej liczbie osób szeroko otwierają się oczy, gdy poznają prawdziwe oblicze wielkiego "historyka". Ciężko pan na to pracuje.
Forrrumowicz

(319) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 23:03 :
Skoro ma pan tak krotka pamiec, to panu przypomne:    
Post 219. Ktos stwierdzil cytujac (zapewne pan franek):    

Cytat:
zatrzymania Żydów i przekazywanie ich do miejsc koncentracji, skąd wywożeni byli do obozów zagłady, wrzesień i październik 1939

W poscie 225 ja zapytalem o obozy zaglady we wrzesniu/pazdzierniku 1939 r. Na to raczyl pan odpowiedziec:    

Cytat:
Od 1933-Dachau , Durrgay ,Oranienburg, Berlin, Królewiec, Papenburg, Esterwegen, Wuppertal, Sachsenburg, Lichtenburg,     

od 1936-Sachsenhausen,     

od1937-Buchenwald,     

od 1938-Mauthausen,     

od1939-Ravensbruck     

i nie dziękuj....

Cytat:
Więc dobrze Panie faszysto, młody dobrze zapowiadający się hitlerowcu, możemy sobie dalej pogadać.

Na tym poziomie na pewno sobie nie pogadamy...    
Marius  
(318) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 22:44 :
Oczekuje Pan odpowiedzi od forumowiczów, gdy nie doczekałem się odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie     

Cytat:
Potomek z Wielunia    

Cytat:    
Cytat:     
Prosze mi powiedzieć czym różni się dziennikarz wschodnioniemiecki od dziennikarza zachodnioniemieckiego.     

NRD nie mialo nic wspolnego z RFN i Niemcami winnymi za wybuch 2.wojny sw. To jakby calkiem nowy narod, przybyly z dalekiej krainy, moze gdzies z za Syberii... ?? !! Ot taka sobie inna logika nowych, porzadnych Niemiec...     
Marius    

Pierwszą część odpowiedzi poznałem.     

Pora na drugą:     

Cytat:    
Co może pan powiedzieć o sobie w kontekście miejsca pochodzenia ?, zamieszkania ?     

Czyli Emmerling był/jest [polskim / wschodnioniemieckim (NRD) / zachodnioniemieckim /]* autorem, co jest bardzo ważne ...     

* odpowiednie skreślić.

A może w ten sposób.    
Gdy przesłuchiwany przez komisję śledczą w sprawie afery Rywina ten ostatni nie chciał odpowiedzieć na zadane pytanie, komisja stwierdziła, że mimo wszystko musi na nie odpowiedzieć. Wówczas po konsultacji z swoim prawnikiem Rywin "udzielił odpowiedzi".     

Cytat:    
Cytat:
W odpowiedzi na zadane pytanie udzielam odpowiedzi, że nie udzielę odpowiedzi na zadane pytania

sic.    

Ruch należy do Pana, aby pytać, trzeba czasem też udzielać odpowiedzi. Nawet, a może właśnie wówczas, gdy pytania są trudne    

Potomek z Wielunia

(317) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 22:39 :
Pan Marius raczył spłodzić:    

"Panie krzysztof, pan pisze znowu kompletnie nie na temat. Ja zwracam uwage na roznice miedzy obozem koncentracyjnym i obozem zaglady, a pan pisze sobie o negowaniu mordowania zydow!"    

Piszesz Pan jak "otumiony od wewnątrz". Raczył Pan całkiem niedawno szyderczo odnieść się do przytoczonych przez jednego z dyskutantów faktów zatrzymywania Żydów we wrześniu i październiku oraz przekazywania ich do miejsc koncentracji, a stamtąd do obozów zagłady. Niech Pan powie, że w tym kontekście postawione przez Pana pytanie o to gdzie były przed wojną obozy zagłady nie było tendencyjne.Gość ni słowem nie wspomniał o tym, ze od razu trafiali do obozów zagłady, mogło to przecież następować dużo później, pomijajac fakt, że różnice były czasem tylko w nazwie. Dla Pana najważniejsze, żeby pomanipulować słówkami. W ten sam sposób bawi się Pan sprawą Wielunia. Najważniejsze jest dla Pana ,że ktoś kiedyś powiedział czy napisał, że pierwszy nalot odbył się o innej godzinie niż wynika to z papierów niemieckich, i na tej podstawie budujesz Pan kłamstwa i negujesz fakty zbombardowania celów cywilnych w niebronionym mieście. Ludzi tym zbulwersowanych mianujesz Pan agentami. Więc dobrze Panie faszysto, młody dobrze zapowiadający się hitlerowcu, możemy sobie dalej pogadać. I lepiej czerp Pan wiedzę z wikipedii, bo te źródła, z których Pan się uczysz to fe! I Żydzi, nie "zydzi", chyba że to też celowo...No i co z tą współwiną Polski za II wś? Kiedy pan raczy odpowiedzieć? Jeszcze raz proszę też o oświecenie nas "otumionych od wewnatrz" w kwestii owych różnic między obozami koncentracyjnymi a obozami zagłady. Bo wie pan, po co mamy się" gubić w szczegółach", jak mamy gościa świadomego rzeczy? Kiedy Pan odpowie???
krzysztof s

(316) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-14, 22:15 :
Pomijajac dziwne tonaze zrzuconych bomb (w pierwszym nalocie musialo by byc nad miastem 40 Ju 87, co nigdzie nie znajduje potwierdzenia...), no ale mniejsza o to. Z powyzszego tekstu wyciagne dwa, trzy przyklady.    

Cytat:
Zasady sformułowane w Hadze w 1907 r. przewidywały m.in. powstrzymywanie się od bombardowania z powietrza miast otwartych,

Fakt czy nie ? Kto zna odpowiedz ?    

Cytat:
Śmierć poniosło ponad 1200 mieszkańców (8 %).

Cytat:
Pierwszy zbombardowano szpital pw. Wszystkich Świętych, mimo że był on ozna­czony znakami Czerwonego Krzyża

Marius  

znalezionych: 475, strona 16 z 48
«  -  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców