miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów (2009-11-03,22:08)

Witam    

zabieram tutaj pierwszy raz głos, bo uważam, że trzeba skomentować jednego z uczestników tego forum, autora. Pracowałem kilka lat w Anglii i po powrocie do kraju czytam zaległe książki.    

Z ciekawością sięgnąłem do książek Mariusa Emmerlinga "Luftwaffe nad Polską" i raz ze zdziwieniem, czasami z ciekawością czytam, co ten gość napisał. Skomentuję tylko jedną rzecz.    
W t. 1 swojego " (s. 79 i 233) dzieła bezpodstawnie oskarżył on pilota por. Goettela, że stchórzył i wyskoczył ze swojego samolotu przed atakującym go Lt. Philippem. Nie podaje on na to żadnych dowodów, a snuje tak bzdurne hipotezy. Skąd Pan wie, że to ten pilot? "...to na pewno musiał być..." To był na 100%, czy to tylko domysł.    

PANIE EMMERLING, BYĆ MOŻE ŻYJĄ JACYŚ KREWNI TEGO LOTNIKA I WYPADAŁOBY NAPISAĆ JAKIEŚ SŁOWO PRZEPRASZAM W ICH STRONĘ, POLSKIEGO CZYTELNIKA.     
SKORO JEST PAN AUTOREM, TO POWINIEN PAN ZACHOWYWAĆ JAKIEŚ STANDARDY ETYCZNE, A NIE PISAĆ TAKIE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA.    
PRZYZNAM, ŻE DOPÓKI NIE ZOBACZĘ JAKIŚ PRZEPROSIN W STRONĘ CZYTELNIKÓW, TO NIE KUPIĘ KOLEJNYCH DWÓCH TOMÓW, KTÓRE WIDZIAŁEM W JEDNEJ Z GDAŃSKICH KSIĘGARNI. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIĘCEJ OSÓB PÓJDZIE W MOJE ŚLADY.    

Z poważaniem    

Paweł Sowiński    

Paweł Sowiński  

znalezionych: 475, strona 4 z 48
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(445) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-03, 08:30 :
"Cytat:    
Niektórzy zachowują się tutaj tak, choćby wojna nie skończyła się ok. 70 lat temu, ale trwała dalej!!!    

1. Czy może nam pan wyjaśnić fascynującą konstrukcję tego zdania?"    

Ja mogę. Tak się mówi na Śląsku, np: Psycholog fanzoli choby gupi.
Armagedonius Recycling

(444) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 23:45 :
Cytat:
Niektórzy zachowują się tutaj tak, choćby wojna nie skończyła się ok. 70 lat temu, ale trwała dalej!!!

1. Czy może nam pan wyjaśnić fascynującą konstrukcję tego zdania?    

2. Ależ tak, trwa! Gazet pan nie czytasz, szabli nie chwytasz, na koń nie siadasz (to raczej odpada, bo pan padnie).     

Cytat:
Ludzie z jakiej epoki wy jesteście???

...kamienia gładzonego... a więc krok dalej niż pan    
obserwator

(443) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 22:59 :
"Ludzie z jakiej epoki wy jesteście??? "    
Widzi mi się, że z postarmagedonowskiej.
Armagedonius Recycling

(442) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 22:31 :
Cytat:
Nasze niestosowne uwagi mogą doprowadzić do napięcia między rządami naszych krajów. Ani chybi a Forum Myśliwcy stanie się następną radiostacją gliwicką. Ino patrzeć jak Niemcy (regularnie czytający posty na Forum) wypowiedzą nam kolejną, sprowokowaną przez Polaczków wojnę

To jest właśnie to. Niektórzy zachowują się tutaj tak, choćby wojna nie skończyła się ok. 70 lat temu, ale trwała dalej!!! Ludzie z jakiej epoki wy jesteście???    
Psycholog  
(441) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 21:56 :
Cytat:
No chyba, że szukacie zwykłej zaczepki u naszych silnych sąsiadów.

Faktycznie, ma pan rację. Nasze niestosowne uwagi mogą doprowadzić do napięcia między rządami naszych krajów. Ani chybi a Forum Myśliwcy stanie się następną radiostacją gliwicką. Ino patrzeć jak Niemcy (regularnie czytający posty na Forum) wypowiedzą nam kolejną, sprowokowaną przez Polaczków wojnę ( to nie dotyczy ME; to nie Niemiec ino taka przybłęda; jedni go nie chcą a drudzy tolerują).     

Cytat:
małe, zakompleksione pieski

widzę że pańska wiedza z dziedziny kynologii jest równie porażająca jak historyczna. No, ale w końcu    
Cytat:
koniecznie trzeba się tutaj uwiecznić jakimś kolejnym, wieśniackim wpisem
czytelnik

(440) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 21:42 :
"No chyba, że szukacie zwykłej zaczepki u naszych silnych sąsiadów. Jak to my, historia często pokazuje nasze złe cechy, trzeba się tylko w nią wgłębić."    

Panie Psycholog, patrzaj Pan, jaka samokrytyka! Normalnie Bolek przeleciał samego siebie!
Armagedonius Recycling

(439) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 20:24 :
Cytat:
Więc przeleciałem wątek

Pańskie seksualne fantazje nas nie interesują, panie Bolek!    

Cytat:
uśmiałem się nieco i co dalej

jeżeli każde przelecenie tak pan kończy to sugeruję książki dr. Lwa Starowicza, nie Emmerlinga...    

Cytat:
P. Mariusowi i innym poważnym historykom nie dorastacie nawet do pięt

dzięki Bogu! A którzy to ci ''inni poważni"? Psycholog, Romek?    

Cytat:
waszych prawdziwych potrzeb narodowych

a to fajne uczucie jest, wiesz człeku znikąd?    

Cytat:
Wolę już bajki o misiu Uszatku. Tam dowiem się więcej prawdy, niż od was.

No, co do tego nie pozostawił pan żadnych wątpliwości. Pana poziom umysłowy dorównuje pana wzorcom.     

obserwator

(438) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 19:41 :

hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau-hau!!!!!!!!!!!!!!    

Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.......................
Bolek  
(437) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 19:21 :
Cytat:
Pewnie się zaopatrzył w polską klawiaturę w czasie wojaży po Opolszczyźnie. Ale nadal się nie dowiedziałem od szanownego adwersarza: Frampol z Wieluniem same się zbombardowały? Przecież wg papiren nie było tam Luftwaffe.

Cytat:
Cynizm nie popłaca panie Emmerlig. Takie traktowanie naszych lotników, miłośników polskiego, historyków wyszło już panu bokiem. Nie ma kolejnych tomów "dzieł", a następne też padną na pysk.

Zaintrygowały mnie te ostatnie wypowiedzi. Więc przeleciałem wątek, uśmiałem się nieco i co dalej? Nic, kompletnie nic. P. Mariusowi i innym poważnym historykom nie dorastacie nawet do pięt. Zarzuty w sprawie tchórzostwa czy specjalnego potraktowania (?! co to takiego?) polskich lotników są wytworem waszej fantazji, waszych prawdziwych potrzeb narodowych. No chyba, że szukacie zwykłej zaczepki u naszych silnych sąsiadów. Jak to my, historia często pokazuje nasze złe cechy, trzeba się tylko w nią wgłębić.    
Panie Tomku, Piotrze, Krzysztofie itd., jesteście zwykłymi propagandzistami. Wyżywacie się na wszystkich forumowiczach, którzy chcieliby się dowiedzieć prawdy o Wieluniu lub innych miejscach wrześniowych bojów. Teraz Pan "Tomek" spadł nam z nieba. Według "Papiren nie było nad Wieluniem Luftwaffe" ?     
Te Papiren można przecież zobaczyć kilkanaście postów wcześniej, ale koniecznie trzeba się tutaj uwiecznić jakimś kolejnym, wieśniackim wpisem. Po co? Po prostu szczekacie sobie jak małe, zakompleksione pieski. Ukąsić nie potraficie, bo czym? Normalni ludzie pokazują wam dokumenty, logicznie argumentują, a wy potraficie tylko szczekać, szczekać, szczekać. Po co? Zajmijcie się czymś innym, żeby był z was w kraju i Europie jakiś pożytek.    
No i przestańcie w końcu wciskać młodej generacji takie bzdury, że polski żołnierz nie znał strachu, a polska armia składała się tylko z bohaterów. Wolę już bajki o misiu Uszatku. Tam dowiem się więcej prawdy, niż od was.    
Bolek  
(436) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-11-02, 16:10 :
Cytat:
Nie ma kolejnych tomów "dzieł", a następne też padną na pysk.

Nie moj i nie Twoj interes pyszalku.    
Psycholog  

znalezionych: 475, strona 4 z 48
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców