miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów (2009-11-03,22:08)

Witam    

zabieram tutaj pierwszy raz głos, bo uważam, że trzeba skomentować jednego z uczestników tego forum, autora. Pracowałem kilka lat w Anglii i po powrocie do kraju czytam zaległe książki.    

Z ciekawością sięgnąłem do książek Mariusa Emmerlinga "Luftwaffe nad Polską" i raz ze zdziwieniem, czasami z ciekawością czytam, co ten gość napisał. Skomentuję tylko jedną rzecz.    
W t. 1 swojego " (s. 79 i 233) dzieła bezpodstawnie oskarżył on pilota por. Goettela, że stchórzył i wyskoczył ze swojego samolotu przed atakującym go Lt. Philippem. Nie podaje on na to żadnych dowodów, a snuje tak bzdurne hipotezy. Skąd Pan wie, że to ten pilot? "...to na pewno musiał być..." To był na 100%, czy to tylko domysł.    

PANIE EMMERLING, BYĆ MOŻE ŻYJĄ JACYŚ KREWNI TEGO LOTNIKA I WYPADAŁOBY NAPISAĆ JAKIEŚ SŁOWO PRZEPRASZAM W ICH STRONĘ, POLSKIEGO CZYTELNIKA.     
SKORO JEST PAN AUTOREM, TO POWINIEN PAN ZACHOWYWAĆ JAKIEŚ STANDARDY ETYCZNE, A NIE PISAĆ TAKIE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA.    
PRZYZNAM, ŻE DOPÓKI NIE ZOBACZĘ JAKIŚ PRZEPROSIN W STRONĘ CZYTELNIKÓW, TO NIE KUPIĘ KOLEJNYCH DWÓCH TOMÓW, KTÓRE WIDZIAŁEM W JEDNEJ Z GDAŃSKICH KSIĘGARNI. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIĘCEJ OSÓB PÓJDZIE W MOJE ŚLADY.    

Z poważaniem    

Paweł Sowiński    

Paweł Sowiński  

znalezionych: 475, strona 5 z 48
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(435) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-31, 20:55 :
Cynizm nie popłaca panie Emmerlig. Takie traktowanie naszych lotników, miłośników polskiego, historyków wyszło już panu bokiem. Nie ma kolejnych tomów "dzieł", a następne też padną na pysk.
rozbawiony

(434) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-31, 19:28 :
Pewnie się zaopatrzył w polską klawiaturę w czasie wojaży po Opolszczyźnie. Ale nadal się nie dowiedziałem od szanownego adwersarza: Frampol z Wieluniem same się zbombardowały? Przecież wg papiren nie było tam Luftwaffe.
Tomek

(433) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-29, 22:07 :
"brzydałku."    

No, jak się już ma te polskie znaki...
Armagedonius Recycling

(432) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-27, 19:44 :
Cytat:
Oczywiście byłem pewien, że Pan się odezwie. Advocatus Diaboli M.E.

A ja byłem pewien, że Pan się odezwie, aniołku brzydałku.    
Psycholog  
(431) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-25, 15:01 :
Oczywiście byłem pewien, że Pan się odezwie. Advocatus Diaboli M.E. Widzi Pan, z pewnymi poglądami się nie dyskutuje, pewne rzeczy są uniwersalne. Pan młóci sieczkę. No to niech Pan dalej młóci. Na własny użytek.
Tomek

(430) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-25, 14:58 :
Oczywiście byłem pewien, że Pan się odezwie. Advocatus Diaboli M.E. Widzi Pan, z pewnymi poglądami się nie dyskutuje, pewne rzeczy są uniwersalne. Pan młóci sieczkę. No to niech Pan dalej młóci. Na własny użytek.
Tomek

(429) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-25, 11:36 :
Cytat:
To jest właśnie ta nasza kultura. Kto nie jest naszego zdania, temu w łeb.     
Ja nie chciałbym wpaść w pańskie ręce. Wszystko jedno jakim językiem się Pan posługuje i którego kraju obywatelem Pan jesteś.

Panie psycholog! Jest niedziela, może zamiast komentować każdy wpis na tym forum wyjdzie pan z psem na spacer. Zawsze możecie przeprowadzić merytoryczną dyskusję...
czytelnik 2

(428) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-25, 10:01 :
Cytat:
Może by już skończyć pyskówkę z brunatną kanalią? Przecież on jest niereformowalny. Ktoś na początku bardzo słusznie zauważył że gówno trzeba szerokim łukiem omijać, żeby się nie wybrudzić.

To jest właśnie ta nasza kultura. Kto nie jest naszego zdania, temu w łeb.    
Ja nie chciałbym wpaść w pańskie ręce. Wszystko jedno jakim językiem się Pan posługuje i którego kraju obywatelem Pan jesteś.    
Psycholog  
(427) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-10-24, 22:07 :
Może by już skończyć pyskówkę z brunatną kanalią? Przecież on jest niereformowalny. Ktoś na początku bardzo słusznie zauważył że gówno trzeba szerokim łukiem omijać, żeby się nie wybrudzić. Ignorujmy go, niech dalej żyje w słodkim przeświadczeniu, że Frampol z Wieluniem same się zbombardowało, a Luftwaffe przyleciało do nas zrzucić parę kolorowych fajerwerków.
Tomek

(426) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-31, 18:17 :
Adik
Armagedonius Recycling

znalezionych: 475, strona 5 z 48
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców